Tehniskās jaunrades festivāls Annas ielā jau ceturtdien

Tehniskās jaunrades festivāls Annas ielā

Ceturtdien, 11. septembrī no plkst. 15.00 līdz 19.00 Rīgā, Annas ielā 2

Lai modulētu tehnoloģiju lomu un iespējas cilvēku ikdienā sadarbībā ar VEF Kultūras pils VEF vēstures muzeju, zinātkāres centru „Zili Brīnumi”, AS “Latvenergo” Energoefektivitātes centru, fizikas portālu FIZMIX, tiks veidota ekspozīcija ar eksponātiem un ierīcēm „ Toreiz un tagad”. Par tām stāstīs eksperti, tās varēs izmēģināt. SIA „ Fab Lab” piedalīsies festivālā ar 3D printeri. “Biedrība „ Homo ecos” viesosies ar velo suluspiedi – katrs dalībnieks minoties varēs sev izspiest sulu no Latvijas āboliem.

TJN „Annas 2” pirmajos divos stāvos tiks izveidota ekspozīcija ar moto „Toreiz un tagad” salīdzinot tehnoloģiju attīstību. Trešais stāvs tiks izveidots futūristiskā stilistikā ar iespēju noskatīties video studijas veidoto 3D filmu; vīdžeju performances un lāzergaismas. Bet pagalms paredzēts metināšanas darbiem. Festivāla laikā tiks izveidota metāla instalācija „Jaunrade”, darbosies metināšanas simulators no SIA „STOKKER” . Interesenti varēs tikties ar žurnāla „Ilustrētā Zinātne Junioriem” darbiniekiem. Protams, darbosies festivāla radio un dīdžejs.

Pasākumā vecāki un bērni un citi interesenti varēs iegūt daudzveidīgu priekšstatu par tehniskās jaunrades iespējām. Ikviens varēs apmeklēt radošās darbnīcas (pavisam 39), kas darbosies šādās jomās: tehniskais modelisms (raķešu modelisms, lidmodelisms, trases un kordas automodelisms, kuģu modelisms, elektronika, tehniskā modelēšana u.c.), multimediji (foto studija, filmu studija, animācijas studija, datorgrafika, datorskaņu studija, programmēšana lieliem un maziem), amatniecība un dizains (koka rotaļlietas, keramika, galdniecība, Cita adīšana, šūšana u.c.), radošā rakstīšana, zīmēšana u.t.t.  Radošās darbnīcas darbosies no 15.00 līdz 18.40.

Noslēgumā, plkst. 18:45 –  lidojošie pārsteigumi. Tiekamies Annas ielā 2