Nometne “Annas laboratorija” 2022

2022. gadā TJN “Annas 2” atvērtā dienas nometne “Annas laboratorija” norsināsies no 6. līdz 17. jūnijam.
Nometne paredzēta bērniem vecumā no 7 līdz 10 gadiem.
Lūdzam sekot līdzi informācijai TJN “Annas 2” mājaslapā un Facebook lapā, kur tiks publicēta informācija par nometni un pieteikšanās kārtību.

Nometne “Annas laboratorija” 2021

No 2021. gada 16. līdz 27. augustam norisinājās TJN “Annas 2” atvērtā dienas nometne “Annas laboratorija”. Nometnes tēma – ZEME.

Nometnes laikā dalībnieki izzināja dažādas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikas, piemēram, keramikas masku veidošanu, kolāžas tehniku, datorgrafiku, tekstilmākslu, animācijas tēlu un filmas fonu veidošanu u.c. Divu nedēļu laikā nometnes dalībnieki veidoja arī paši savas animācijas filmiņas, kas tika prezentētas nometnes noslēgumā.
Dalībniekiem bija iespēja eksperimentēt ar skaņu un veidot savas unikālās skaņu kompozīcijas Akustiskajā studijā, kā arī veidot pašiem savus mūzikas instrumentus Mūzikas laboratorijā.
Tāpat nometnes laikā dalībnieki izzināja arī dažādas tehniskās jaunrades jomas, piemēram trases automodeļu izgatavošanu, lidmodeļu veidošanu un tehnisko modelēšanu.
Divās aizraujošās ekskursijās dalībnieki izzināja dabu izglītojošā pārgājienā Jāņa Iklāva vadībā un piedalijās saliedējošās komandu spēlēs atpūtas kompleksā “Zanzibāra”.

Nometne “Annas Laboratorija” 2020

No 17. līdz 28.augustam TJN “Annas 2” norisinājās nometne “Annas laboratorija”. Nometnes programmai tika dota tēma “Kosmoss”, un tā tika veidota tā, lai dalībnieki gan apgūtu jaunas prasmes dažādās darbnīcās, gan atpūstos piedzīvojumu ekskursijās un attīstītu savas sociālās prasmes.

Divu nedēļu laikā dalībnieki izmēģināja savus spēkus dažnedažādās darbnīcās – astronomijas, teātra, šūšanas, veselības, sveču, keramikas, gleznošanas, datorgrafikas, deko darbnīcā un citās.

Animācijas studijā tika veidots lielāks projekts – animācijas filmiņas izveide. Sākotnēji tika izveidota filmas ideja un zīmētas skices, pēc tam gan no plastilīna, gan kartona tiks veidoti un zīmēti filmas tēli un fona elementi. Pēc tam filmas autori paši strādāja ar fototehniku, lai īstenotu savu iecerēto ideju. Vairākās skaņu darbnīcās – Beatbox, Ritmu darbnīcā un Akustiskajā studijā tika veidotas dažādas skaņu kompozīcijas, kuras tika izmantotas filmiņu “Kosmoss” un “Glābšanās” ieskaņošanai.

Divu nedēļu laikā dalībnieki izgatavoja unikālus galaktiku T-kreklus, izmantojot balinātāju un tekstila krāsas. Pēc nožūšanas un izskalošanas kreklu galaktikas tika pie planētu un zvaigžņu zīmējumiem un atspiedumiem, liekot lietā gan speciālus sūklīšus, gan no gumijas grieztas klišejas.

Kuģu modelisma darbnīcā daudzi bērni pirmo reizi izmēģināja roku zāģēšanā un strādāšanā ar karstās līmes pistolēm, izgatavojot kuģu modeļus. Tehniskās modelēšanas darbnīcā dalībnieki tika pie pašu darinātiem, košiem lidmodeļiem, savukārt Trases automodelisma nodarbībā tika atmodināts sacensību gars un iemēģināta pulciņa trase ar dažādos dizainos veidotiem automodeļiem.

Otrās nedēļas sākumā bērni iepazinās arī ar datorgrafikas pamatiem, radot savas digitālās kompozīcijas, un no dažādiem materiāliem izgatavoja Ziemassvētku apsveikumu savai ģimenei Deko darbnīcā.

Devāmies arī divās aizraujošās ekskursijās – uz Zanzibāru Ķekavā, kur bērni vairāku stundu garumā piedalījās aktīvās rotaļās un komandu spēlēs, un uz Namdara darbnīcu Garkalnē, kur mūs sagaidīja ļoti atraktīvs stāstījums par koka izmantošanu amatniecībā, darbošanās kopā ar meistariem un aktivitātes svaigā gaisā.

Bērnu zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi” bērnus priecēja noslēpumaini un neparasti eksperimenti un aktivitātes.

Dalībniekus pārsteidza Makaronu darbnīca – izrādījās, ka katrs pats var pagatavot makaronus/pastu savām rokām. Tapa dažādi pastas veidi – lazanjas plāksnes, nūdeles un fetučīnī.

Nometnes noslēguma dienu iesākām ar jogas nodarbību, pēc tam gatavojām katrs savu “slaimu” – staipīgu līmes masu, kam pievienotas dažādas krāsas un dekori. Pēcpusdienā kopīgi gatavojām nometnes atmiņu plakātu, un aktīvi darbojāmies nama pagalmā, noslēdzot dienu ar kopīgu fotografēšanos.

Informāciju sagatavoja nometnes vadītāja I. Strauta