Mākslas un skaņu studijas

Mūzikas laboratorija

Skolotāja

Rasa Roze

Telpa

04. telpa

Laiks

Otrdien, plkst. 14.30-17.20
Ceturtdien, plkst. 14.30-17.20

Vecums

Audzēkņi vecumā no 7 līdz 25 gadiem

Saziņai

rroze6@edu.riga.lv

p

Pulciņa atbalstīšana

Ja vēlaties atbalstīt pulciņa attīstību, varat veikt ziedojumu Tehiskās jaunrades nama “Annas 2” atbalsta biedrībai (plašāka informācija te – ej.uz/tjnatbalstabiedriba)

Mūzikas laboratorija ir pulciņš, kurā iepazīties ar ritmu tā visdažādākajās izpausmēs: katra iekšējo sirds ritmu (pulsu), dabas norišu (gadskārtu) ritmu, dažādu tautu tradīcijas un to svinēšanu – soļu ritmu caur dejām, rotaļām un spēlēm, skaņas ritmu – vārdu, melodijas un dziesmu ritmu. Kopā attīstīsim muzikālo dzirdi, ritma un koordinācijas izjūtu. Iepazīsimies ar dažādiem latviešu un citu tautu tradicionālajiem mūzikas instrumentiem. Spēlēsim latviešu un citu tautu tradicionālo mūziku, rotaļas, dejas un spēles. 

No otrreiz pārstrādātiem materiāliem radīsim paši savus mūzikas instrumentus, pētīsim skaņu un tās rašanās veidus. Pulciņa mērķis ir rast aizrautību un interesi muzikālās izpausmēs.

Pulciņā būs iespējams iepazīties, izmēģināt un, iespējams, padziļināti apgūt šādu instrumentu spēles prasmes: kokle, stabules/blokflautas, vargans, ģīga, vijole, mandolīna, bungas, perkusiju instrumenti.

Rasa Roze beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas klasi 2019. gadā. Darbojas pasaules mūzikas grupā “Jāņogā”. Pati spēlē dažādus mūzikas instrumentus – vijoli, dūdas, stabuli, mandolīnu, varganu, kokli, bungas. Mācījusi mūzikas instrumentu spēli gan bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem Latvijā un ārzemēs.

Rasa Roze

Rasa Roze