Multimediji un IT

Programmēšana

 Nodarbības notiek klātienē un tiešsaistē.

Skolotāji

Inese Andersone (7 – 10 gadi)

Linards Liepenieks (10 – 25 gadi)

 

Telpa

21.telpa klātienē (Inese Andersone)

Tiešsaistē Discord platformā (Linards Liepnieks)

Laiks

7 – 10 gadi:
Ceturtdien, plkst. 16.00-18.00
Ceturtdien, plkst. 18.00-20.00
10 – 25 gadi:
Trešdien, piektdien, plkst. 17.30-21.00
Trešdien, piektdien, plkst. 17.00 (konsult.)

Vecums

Audzēkņi vecumā no 7 līdz 10 gadiem (I.Andersone)

Audzēkņi vecumā no 10 līdz 25 gadiem (L.Liepnieks)

 

p

Pulciņa atbalstīšana

Ja vēlaties atbalstīt pulciņa attīstību, varat veikt ziedojumu Tehiskās jaunrades nama “Annas 2” atbalsta biedrībai (plašāka informācija te – ej.uz/tjnatbalstabiedriba)

Programmēšana ir ļoti plaša joma, kura ar katru gadu attīstās un arvien vairāk iekļūst mūsu dzīvēs. Programmēšana nav tik biedējoša un sarežģīta, kā daudziem liekas, bet gan valoda, ar kuru mēs sarunājamies ar datoriem.

Programmēšana ir ļoti labs treniņš, ar ko attīstīt savu loģisko domāšanu, kritisko domāšanu un ar ko iemācīt sev pievērst uzmanību detaļām.

Programmēt var iemācīties jebkurš, ja tikai to vēlas. Nāc programmēt!

Jaunākie audzēkņi pie Ineses Andersones strādās Scratch vidē, kur apgūs vizuālās programmēšanas pamatus un izstrādās aizraujošus projektus.

Piesakies nodarbībām- iandersone18@edu.riga.lv 

Šajā mācību gadā programmēšanas pulciņā tiek piedāvātas 3 mācību programmas – divas, tiem, kas vēlas spert savus pirmos soļus programmēšanā un vienu tiem, kas vēlas padziļināt savas zināšanas.

Programmēšana – WEB dizains (10+) 
Mūsdienās gandrīz visiem ir nepieciešama mājaslapa. Šie varētu būt tavi pirmie soļi WEB dizaina apguvē. Pirmajā pusgadā apgūsim veidot mājaslapu dizainu izmantojot standarta WEB izstrādes valodas – HTML un CSS. Šīs valodas atbild par pašu mājaslapas izskatu, krāsu un animācijām. Otrajā pusgadā sāksim strādāt ar JavaScript, šī valoda atbild par mājaslapas funkcionālajiem elementiem – dažādiem paziņojumiem, pogu funkcijām un visu informāciju, ko lietotājs vēlās ievadīt lapā. (Kursā izmantosim, Bootstrap un JQuery ietvarus)
Kursam nav nepieciešamas  priekšzināšanas – apskatīsim pilnīgi visu, ieskaitot, kā uzstādīt programmatūru, lai varētu programmēt.

Programmēšana – Python spēļu izstrāde (10+) 
Ļoti daudziem jauniešiem patīk datorspēles un viņi vēlas sākt programmēt, lai varētu izveidot savas datorspēles. Kursā apgūsim Python pamatus un veidosim savas videospēles Python ietvarā Pyglet. Koncentrēsimies uz programmēšanas teoriju, kas vairāk nepieciešama tieši videospēļu izstrādei – Objekt-orientētajiem principiem.
Kursā apskatīsim pilnīgi visu, kas nepieciešams, lai izveidotu vienkāršas 2D datorspēles, kā piemēram Snake, vai Tetri.

Programmēšana – WEB izstrāde (12+) (ar priekšzināšanām)

Kurss tiem, kas gatavi izaicinājumam. Visas tēmas, kas būs nepieciešamas projektu izstrādei, apgūsim nodarbību laikā. Dalībniekam būtu vēlama iepriekšēja pieredze ar kādu Objekt-orientēto valodu (Python, Java, C++ utt) vai ar WEB izstrādes valodām.
WEB izstrādes kursā strādāsim ar Django ietvaru, lai izstrādātu mājaslapas un serveru sistēmu.
Atšķirībā no WEB dizaina, kursa, kur apgūstam tikai mājaslapas izskata izstrādi, šeit pievērsīsimies arī back-end izstrādei, lūk daži piemēri no tā, ko apgūsim:
● Datubāzes – apgūsim datubāžu modelēšanas pamatprincipus, un apskatīsim SQL modelēšanas valodu – tā ir programmēšanas valoda, ko izmanto tieši datubāžu izveidošanai un uzturēšanai, kā arī mājaslapai pievienosim savu datubāzi.
● Darbs ar termināli – lai izveidotu, uzturētu un uzstādītu mājaslapas un WEB-aplikācijas ir nepieciešams strādāt ar dažādām komandām caur servera termināli, kas ļauj, piem., ieslēgt mājaslapu, dzēst datus, atslēgt lietotājus u.c.
● Mājaslapas struktūra un routing sistēmas – apgūsim pareizu pieeju, kā strukturēt savu serveri un ļaut mūsu WEB-aplikācijas lapām “sarunāties” vienai ar otru.
Šim kursam būs divas nodarbības nedēļā – viena, kurā apgūsim jaunu tēmu un teoriju, bet otrā to praktizēsim. 

Aizpildot iesniegumu pie interešu izglītības programmas nosaukuma obligāti norādīt programmas nosaukumu PROGRAMMĒŠANA un iekavās ierakstīt izvēlēto tēmu – WEB dizains, Python spēļu izstrāde vai WEB izstrāde.

Ja esi gatavs programmēšanas izaicinājumiem, piesakies nodarbībām – lliepenieks@edu.riga.lv

 

 

Linards Liepenieks

Linards Liepenieks

Inese Andersone