Cilvēks, daba un kustība

Medicīnas pulciņš

Skolotāja

Rūta Rozentāle

Telpa

27. telpa

Laiks

Trešdiena: 14.30-17.20
Ceturtdiena: 16.00-18.50
Piektdiena: 14.30-17.20

Vecums

Audzēkņi vecumā no 7 līdz 25 gadiem

Ārsta un profesora Paula Stradiņa devīze ‘’Medicīna reizē ir amats, zinātne un māksla’’ ir arī mūsu pulciņa devīze. Medicīnas pulciņa nodarbības sākam ar to, ka mācāmies dzīvības glābšanu bez audzēkņa iepriekšējām zināšanām, bez aprīkojuma, mācāmies pārvarēt bailes, kas traucē sniegt pirmo palīdzību. Turpinām ar ķermeņa iepazīšanu un rūpēm par veselību, īpaši slimību profilaksi. Ir praktiskās nodarbības. Dažāda vecuma pulciņa audzēkņiem mācību procesa laikā tiek pievērsta uzmanība personības attīstībai, jaunradei, sapratnei par fizisko un garīgo harmoniju, par ētisko principu ievērošanu.

Tiem, kas vēlas savu dzīvi saistīt ar medicīnu, jāsaprot, ka darbs prasīs pašatdevi un lielu atbildību. Mācību laikā izmantojam dažādas spēles, testus. Veidojam medicīnas un mākslas saskari, piedaloties izstādēs. Zīmējot un veidojot atrādām savas pulciņa nodarbību laikā iegūtās zināšanas.

Nodarbības vada Rūta Rozentāle:

“Kāpēc medicīna? Tieksme izzināt dzīvības noslēpumus. Vēlēšanās praktiski palīdzēt slimajiem. Līdzjūtība pret visu dzīvo, kas cieš. Tas novedis pie profesijas, kas saistīta ar darbu zinātniskajās un klīniskajās laboratorijās, kā arī darbs tieši ar slimniekiem. Ceļamaizi deva brīnišķīgi cilvēki, kam medicīna bija sirdslieta. Redzot klīnikā slimus bērnus, radās vēlēšanās dot padomus veselajiem, un tā – daudzu gadu darbs TJN ‘’Annas 2’’ Medicīnas pulciņā.
Mazliet par sevi : mīlu lasīt grāmatas, klausīties mūziku , audzēt puķes, rūpēties par dzīvniekiem un ģimeni. Mans garums – 1,61 m , svars – 66 kg, asinsspiediens – 128/70 , pulss – 68 ; no rītiem vingroju.
Nav ideāli , bet var iztikt.
VITA EST PULCHRAM SED BREVIS. (Dzīve ir skaista, bet īsa). Tāpēc dzīvosim to pilnvērtīgi un veselīgi!”

 

Rūta Rozentāle

Rūta Rozentāle