Tehniskais modelisms

 

Elektronika un robotu tehnika

Skolotājs

Egmonts Pavlovskis

Telpa

28. telpa

Laiks

Pirmdien, plkst. 15.00-20.40
Otrdien, plkst. 15.00-21.20
Trešdien, plkst. 14.20-20.40
Ceturtdien, plkst. 15.00-20.40
Svētdien, plkst. 14.20-16.20 (treniņi, sacensības)

Vecums

Audzēkņi vecumā no 10 līdz 22 gadiem

Lejupielādēt dokumentus

Drošības instrukcija (PDF)

Elektronikas un robotu tehnikas laboratorijas dalībnieki izgatavo daudzveidīgas elektroniskas ierīces (skaņu un gaismu tehniku, automātikas un signalizācijas iekārtas, sakaru aparatūru,  robotus, elektroniskas spēles, metālmeklētājus un tālvadības sistēmas). Apgūstam elektronikas pamatus un iemācamies pārvaldīt instrumentus, materiālus, mēraparatūru un savu roku veiklību un prāta asumu. Elektronikas nodarbības ir kā vēl vienas svešvalodas mācīšanās – elektriskās shēmas ir kā īpašu simbolu labirints, kura “lasīšana” nozīmē prasmi atrast gan šī labirinta ieeju, gan izeju.

Robotu tehnikas nodarbībās pulciņa audzēkņi apgūst visas 3 šīs nodarbes dimensijas: mehānisko kustību radīšanu, elektronisko “kas lācītim vēderā?” daļu un robota smadzeņu, mazo datoriņu – mikrokontrolieru programmēšanu.

Čaklākie un pieredzējušākie audzēkņi veido pulciņa īpašo uzdevumu vienību – Komandu. Tas viņiem nodrošina aktīvu darbošanos, panākumus un piedzīvojumus!

Katru gadu piedalāmies pilsētas, valsts un starptautiska mēroga elektronikas un robotu tehnikas sacensībās, konkursos un darbu skatēs, izcīnot godalgotas vietas un balvas. Organizējam elektroniķu lauka dienu, radioorientēšanās trases, netradicionālo tālsakaru iekārtu brīvdabas sacensības u. c.

Audzēkņi var saņemt TJN „Annas 2” apliecības „Par elektrisku shēmu montāžas pamatu apguvi” un „Par elektronikas pamatu apguvi”.

Egmonts Pavlovskis

Egmonts Pavlovskis