Amatniecība un dizains
Dizaina darbnīca
Skolotājs
Alvis Balodis
Telpa
11. telpa
Laiks
Pirmdien, plkst. 15.00-17.00
Trešdien, plkst. 16.00-18.00
Vecums
Audzēkņi vecumā no 11 līdz 25 gadiem
Saziņai
abalodis3@edu.riga.lv
Pulciņa atbalstīšana
Ja vēlaties atbalstīt pulciņa attīstību, varat veikt ziedojumu Tehiskās jaunrades nama “Annas 2” atbalsta biedrībai (plašāka informācija te – ej.uz/tjnatbalstabiedriba)
Cilvēki dzīvo priekšmetiskā vidē, kur lietām vai darbībām bez tīras funkcionalitātes ir arī mākslinieciska, estētiska vai emocionāla vērtība. Lielā mērā šodien cilvēku radītās vides un priekšmetu izskatu nosaka dizaineri, kuru vārdi izskan visā pasaulē – gan runājot par arhitektūru, interjeru, vidi, gan ražošanu, biznesu, gan vaļaspriekiem un izklaidi. Dizaina darbnīca ir vieta, kur var eksperimentēt, mācīties, izgatavot, riskēt, cerēt un mēģināt, strādājot ar dažādiem materiāliem. Prakse tiek iegūta, gan atjaunojot vecus dizaina priekšmetus, gan radot jaunus. Galvenais uzdvevums nodarbībās ir radīt vēlmi mācīties un uzdrīkstēties domāt radoši, strādājot praktiski.
Nodarbībās varēs
- iepazīt dažādus materiālus un to apstrādes veidus, priekšmetu funkcionalitāti;
- iepazīt dažādus instrumentus un apgūt vienkāršākos darba paņēmienus ar tiem;
- iemācīties vizualizēt, veidojot skices, tehniskos zīmējumus, rasējumus, prezentēt ideju;
- eksperimentēt un praktizēties jaunu, oriģinālu ideju radīšanā, salīdzinot ar idejām grāmatās un internetā;
- apgūt interaktīvu, kustīgu, mehānisku rotaļlietu kopēšanas, izgatavošanas un jaunradīšanas iemaņas.
Dizaina darbnīcas vadītājs Alvis Balodis vadīs nodarbības, daloties savā pieredzē un zināšanās, kas uzkrājušās ilgstošā profesionālā darba pieredzē, gan veidojot Baltijā pirmo zinātnes centru „Tehnoannas pagrabi” (pagrabi.lv), gan atjaunojot un attīstot planetārija darbību Latvijā (rigasplanetarijs.lv). Pieredze veidojusies, izstrādājot gan izglītojoši metodisku izstāžu konceptu, gan praktiski izgatavojot eksponātus Latvijā un ārpus tās. Profesionālā darbība ļāvusi Alvim Balodim kļūt par Latvijas Amatniecības kameras meistaru un Lielbritānijas Šūpuļzirgu izgatavotāju ģildes (The Guild of Rocking Horse Makers) biedru, kā arī konsultēt kolēģus Latvijā (piemēram, vēju tuneļa Aerodium ekspozīcijas interaktivitātes izveidē) un ārzemēs (piemēram, sadarbība ar zinātnes centru Vitenfabrikken, Sandnesā, Norvēģijā).