Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” rīkotā vasaras nometne “Annas laboratorija” norisinājās no 3. līdz 14. jūnijam.
Nometne bija paredzēta bērniem vecumā no 7 līdz 10 gadiem, kopā tika uzņemti 20 bērni.


    Šī gada nometnes tēma bija bērniem tik ļoti zināmā datorspēle “Minecraft”. Vairākas nodarbībās tika izmantoti Minecraft motīvi un uzdevumi – pikseļu pašportrets, animācijas studijā tika veidoti Minecraft tēli un foni, arī programmēšanas un datorgrafikas nodarbības tika iekļauti Minecraft elementi.


   Dalībnieki aktīvi iesaistījās visdažādākajās radošajās un tehniskajās nodarbēs, piemēram, veidojot ūdens raķetes un kuģus, tekstildarbnīcā vienlaicīgi tika apgūtas 3 dažādas tehnikas – eko druka, šūtā batika un novilkums ar krītiņu, lai vēlāk sašūtu paši savu spilvenu. Nometnes dalībnieki piedalījās radošajās darbnīcās un studijās, devās izglītojošās un izklaidējošās ekskursijās, iepazinās ar Bērnu zinātnes centra “Tehnoannas pagrabu” darbību, gatavoja slaimu un sveces. Nometnes noslēguma dienā kopīgi noskatījās pašu veidotās animācijas filmiņas, kā arī iesaistījās jautros fizikas eksperimentos.


   Nometnē netrūka arī jautru brīvbrīžu, kuros izmēģināt jaunas spēles. Divu nedēļu garumā nometnes dalībnieki tika iesaistīti Annas Minecraft dārgumu meklēšanā, kur izglītojošā un reizē arī savstarpēji saliedējošā veidā bija jāatrisina dažādi uzdevumi, lai iegūtu dārgumu, aizpildot katras dienas uzdevumu tabulu.
Nometne paskrējusi vienā elpas vilcienā un noslēdzošajā dienā neizpalika arī pa kādai skumjai šķiršanās asarai. Bērnu prieks un pozitīvās emocijas ir lielākais gandarījums par paveikto!

Arī dalībnieku vecāki atzinīgi novērtē nometni “Annas laboratorija” – “nevaru vārdos izteikt cik jūsu nometne ir foooooorša (jau otro gadu!). Mans sportiskais un mūžam fiziski aktīvais puisis mājās ar sajūsmu stāsta par visām radošajām nodarbībām, interesanto darbošanos un piedzīvojumiem pie jums Annās. Tas ir kaut kas amazing! Liels un milzīgs paldies par jūsu darbu!”