No 10. maija līdz 12. maijam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā norisinājās robotikas hakatons «RoboBattle 48». Starp studentiem, pētniekiem, jaunuzņēmumu pārstāvjiem, robotu būvēšanas entuziastiem bija arī Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” komanda.
Hakatons (Hachathon = Hacking Marathon) ir inovāciju pasākuma forma, kurā apvienojas dažādu jomu cilvēki, veidojot starpnozaru komandas un kopīgi izstrādājot jaunas idejas vai pilnveidojot esošos produktus un pakalpojumus. Hakatona dalībnieki ģenerēja idejas, strādāja un dzīvoja vienkopus 48 stundas, neizejot no telpām.

Hakatona «RoboBattle 48» galvenais mērķis vērst sabiedrības uzmanību robotikai un robotu būves procesiem un veicināt interesi par STEM jomu, dodot dalībniekiem iespēju īsā laikā radīt funkcionālu sacīkšu robotu.
Komandām bija uzdevums izstrādāt sava robota dizainu, lai ar to piedalītos robotu turnīrā, sacenšoties tam īpaši izveidotā arēnā.

TJN “Annas 2” komandas dalībniekiem lieliski panākumi:
2., 3. un 4. vieta! Apsveicam un lepojamies!

Robotika ir kļuvusi par būtisku STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierija un matemātika) izglītības sastāvdaļu, jo tā aptver visu četru jomu principus un prasmes. Robotika piedāvā daudzveidīgas iespējas attīstīt tehniskās zināšanas, radošumu un problēmu risināšanas prasmes. Popularizējot STEM izglītību neformālajā vidē, tiek veicināta sabiedrības kopējā izpratne un iesaiste zinātnē un tehnoloģijās. Tas ne tikai palīdz sagatavot nākamos zinātniekus un inženierus, bet arī veicina zinātniskās domāšanas un tehnoloģiskās pratības izplatību sabiedrībā, kas ir būtiska, lai risinātu globālos izaicinājumus.