Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” Filmu studija un Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2 ANNAS” aicina piedalīties īsfilmu konkursā “PRĀTS”.

Līdz 2024. gada 29.martam bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 25 gadiem ir aicināti konkursam iesūtīt līdz 5 minūtēm garas īsfilmas, kas atbilst konkursa tēmai.

    Konkursa dalībniekiem ir iespēja izzināt dažādus kino žanrus, īsfilmu piemērus un attīstīt praktiskās darba iemaņas filmēšanā, montāžā, krāsu apstrādē, skaņu celiņa izvēlē utt. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu spēju realizēt radošus projektus un argumentēt izvēlēto izteiksmes līdzekļu izvēli. Sekmēt bērnu un jauniešu pašizaugsmi un jaunradi kino jomā.
Īsfilmas var tikt realizētas jebkādā tehnikā un žanrā (animācija, spēlfilma, dokumentāls darbs, eksperimentāla filma u.c.).

Konkurss tiek organizēts 28. Rīgas starptautiskā īsfilmu festivāla “2ANNAS” ietvaros. Šī gada festivāla tēma ir “PRĀTS”. Festivāla fokusā cilvēka racionālās un irracionālās prāta pasaules šķautnes, garīgās veselības jautājumi, cilvēka atmiņas. Tiks aplūkoti gan zinātnes sasniegumi, gan arī (it kā) ārpus prāta esošas vīzijas.

DARBU IESNIEGŠANAS NOSACĪJUMI

Darbi konkursam “PRĀTS” iesniedzami elektroniski, augšupielādējot tos kādā no interneta digitālajām krātuvēm (piemēram www.failiem.lv vai www.wetransfer.com u.c.), pēc tam tīmekļa saiti uz dalībnieka darbu sūtot uz e-pasta adresi: vgrazdanovics@edu.riga.lv līdz 2024. gada 29. martam.

Pirms dalības konkursā aicinām rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu šeit: