No 2024. gada 5. marta līdz 27. martam Mencendorfa namā būs skatāma izstāde “Annas MEŽS”, kas veltīta Tehniskās jaunrades nama (TJN) “Annas 2” 35. gadadienai, akcentējot sekojošās tēmas – mēs pilnveidojamies, mēs augam, mēs attīstāmies, dzīvotne, dzīvīgums.

Atzīmējot šo nozīmīgo brīdi, izstādē būs iespēja iepazīties ar projektiem un darbiem, ko veidojuši TJN “Annas 2” audzēkņi, kuri apgūst gan kultūrizglītības, gan tehniskās jaunrades jomas. Vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas audzēkņu darbi veidoti 2D un 3D tehnikā, taču radošo industriju un tehniskās jaunrades pulciņi vairums darbus eksponēs audio un video formātā.

Nu jau tradicionālās TJN “Annas 2” audzēkņu darbu izstādes idejas autore ir zīmēšanas un keramikas studijas skolotāja Anda Laukevica. Izstāde nav tikai ikgadējā darbu skate, tas ir NOTIKUMS, kur pulciņos, studijās un darbnīcās tapušie audzēkņu darbi tiek atlasīti un atrādīti plašākai publikai tematiskā izstādē, akcentējot netradicionālās metodes, kultūras izzināšanu, dažādu materiālu un metodiku savienojumu.

Izstādes “Annas MEŽS” atklāšanas dienā plkst. 16.00 Vizuālā teātra laboratorijas vadītāja Māra Gaņģe ar audzēkņiem būs sagatavojuši performatīvu priekšnesumu, un noslēgumā Mūzikas laboratorijas vadītāja Rasa Roze ar audzēkņiem aicinās iesaistošā skaņu performancē.

Mencendorfa nams ir māja – muzejs Vecrīgā, kur tiek atbalstīts kultūrvēsturiskais mantojums un mākslas sasniegumu izpausmes.

Izstādes atklāšana notiks 5. martā plkst. 16.00 Mencendorfa namā, Grēcinieku ielā 18, Vecrīgā.

Izstādes “Annas MEŽS” kuratore Elīne Buka, e-pasts: ebuka6@edu.riga.lv, Tālr.29109688