Aizvadītā vasara bijusi pieredzes bagāta arī raķešu modelisma pulciņa audzēkņiem, piedaloties Eiropas Kosmosa aģentūras rīkotajās sacensībās CanSat, kas norisinājās Spānijas pilsētā, Granadā. Komanda uzvarēja Latvijas posmu un ieguva iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas finālā, Spānijā. Konkursā piedalījās 26.valsu jauniešu komandas no Eiropas, Kanādas un Japānas.
“CanSat” kampaņas galvenais mērķis ir jauniešu iesaiste kosmosa inženierijas un tehnoloģiju, kā arī STEM jomu pilnveidē un apguvē un pielietošanā praksē.

    Sacensību uzdevums ir izveidot satelīta modeli dzērienu bundžas izmērā, kas sevī iekļauj visas lielo satelītu sistēmas, kā komunikācija, enerģija, zinātniskā un tehniskā misija.


Uzdotais uzdevums dalībniekiem sadalās divās daļās – primārajā un sekundārajā misijā. Primārajā misijā būvētajam satelītam ir jāuztver gaisa temperatūra un spiediens, bet sekundārā misija paliek dalībnieku iztēlē.


Latvijas komandas satelīta uzbūvei izvēlēti sarežģīti tehniskie risinājumi.
Satelīts tika uzšauts vairāk kā 1 km augstumā, kur veikti dažādi mērījumi un aprēķināta objekta krišanas trajektorija, izmantojot triangulāciju. NanoSat, kas bija satelīts satelītā, lai tam iznākot, būtu iespējams iegūt plašākas teritorijas datus, kā arī saules bura – simulē satelīta enerģijas avota atvēršanu kosmosā.


Latvijas komandas dalībniece Liene par pieredzēto sacensībās: “Katrs no komandas, noteikti, guvām daudz atziņas, ne tikai no savas pieredzes, bet arī mācoties no citu komandu kļūdām. Sapratām, cik ļoti satuvinājāmies kritiskajos brīžos.
Šī noteikti ir pieredze, ko katrs cilvēks varētu izbaudīt un ļoti daudz ko iemācīties.”