Šī gada 22. aprīlī tika atklāta Tehniskās jaunrades nama (TJN) “Annas 2” audzēkņu darbu izstāde “Annas lietas un lietiņas”. Izstāde izvietota nama mājīgajā kamīnzālē un būs apskatāma līdz 20. maijam.

Nama simboliskais tēls Anna ir ļoti darbīga, rada daudz lietu gan sev, gan citiem, ir gan radoša, gan tehniska, mācās valodas un spēlē teātri. Izstādes idejas autore TJN “Annas 2” keramikas un 3D mākslas studijas un zīmēšanas studijas skolotāja Anda Laukevica ar izstādes tēmu vēlējās pulcēt visas nama radošās šķautnes vienuviet, lai atspoguļotu audzēkņu un skolotāju nerimstošo vēlmi darboties, radīt, izgudrot, meistarot un mākslinieciski izpausties.

Ar savu pirmo publisko uzstāšanos izstādi atklāja ģitārspēles nodarbību audzēkņi Emīlija un Eduards Kļaviņi (skolotājs Kārlis Krēsliņš-Alviķis).

Eksponēto darbu vidū amatnieciskais meistarīgums mijas ar māksliniecisko ierosmi. Stikla mākslas laboratorijā tapuši stikla tauriņi. Levitējot tie sagaida izstādes apmeklētājus, izstarodami maigu gaismu.
Keramikas darbnīcās radīti dažādi māla darinājumi – tējas trauciņi, šķīvīši, bļodas, kā arī māla svilpaunieki, kas tapuši sadarbībā ar pulciņa “Mūzikas laboratorija” audzēkņiem.
Nama tēls – Anna – iedzīvojies arī vairākos gleznojumos, zīmējumos un animācijas skicēs. Tāpat arī datorgrafikas darbos, kas redzami digitālā formātā.
Īpašs prieks, ka starp Annas lietām un lietiņām redzami tehniskās jaunrades darbi – gan tehniskā modelisma, gan kordas un trases automodeļi, tāpat eksponēti droni un lidmodeļi, kā arī miniatūru mākslā pārtapusi lidmodelisma darbnīcā “Avarējusī lidmašīna”.
Darbu eksponēšanā rasti arī jauni, interesanti risinājumi, piemēram, šūšanas studijas audzēkņu darbi – pašu darinātas kleitas, svārki, džemperi un maskas ar digitālās auduma apdrukas palīdzību attēloti uz šūšanas studijā tapušām pleca somām. Šāds risinājums ļauj atspoguļot šūšanas studijas audzēkņu tik dažādos darbus, izmantojot vienotu māksliniecisko risinājumu un saglabājot koptēlu studijas darbu prezentācijā.
Paši mazākie mākslinieki apmeklētājiem ļauj paviesoties “Annas virtuvē”, kur vienkopus galerijā izstādīti pulciņa “Mazais mākslinieks” audzēkņu paveiktie darbi – dažādu virtuves priekšmetu attēlojumi jauktā tehnikā uz caurspīdīgas pamatnes. Daļa pulciņa audzēkņu radījuši atjautīgus, asprātīgus tēlus no kartona olu trauciņiem, kas eksponēti vienotā galerijā – “Portretu konstruktors”.
Foto studijas pedagoģes Vikas Ekstas vadītajās nodarbībās tapuši darbi, kuros fotogrāfija tiek transformēta, izmantojot dažādas vizuālās mākslas tehnikas, piemēram kolāžu un datorgrafiku. Tādā veidā radīti spilgti vēstījumi, kas ļauj darbu vērotājiem veidot pašiem savas asociācijas un interpretācijas.
Papīra un tekstildizaina studijā tapusi “Ukraiņu meitene” papjē-mašē tehnikā, simbolizējot cieņu un solidarizēšanos ar Ukrainas tautu.
Aplūkojams arī smalks un meistarīgs darbs šūšanas un konstruēšanas pulciņa audzēknes radītajā kleitā un citos tekstila un rokdarbu darinājumos.
Starp izstādes darbiem atrodami medicīnas pulciņa audzēkņu radītie izzinošie materiāli par veselīgu uzturu, produktu uzturvērtību, kā arī cilvēka anatomiju.

Izstādes apmeklētāji aicināti kļūt par daļu no izstādes, pašiem radot skaņu mākslu ar “Mūzikas laboratorijā” tapušiem instrumentiem – vēja zvaniem, lietus koku un naglu vijoli. Angļu klubs bērniem piedāvā speciāli izstādei veidotu valodas spēli, kuru turpat izspēlēt aicināti izstādes apmeklētāji.

Izstādē piedalās vairāk kā 90 nama audzēkņi, kuri radījuši savus individuālos darbus un kopdarbus.

Izstādē aplūkojami tādu darbnīcu un studiju un pulciņu radošie darbi kā:

 • Keramikas un 3D mākslas studija un Zīmēšana, skolotāja Anda Laukevica;
 • Plastiskās mākslas studija, skolotāja Baiba Vatagina;
 • Šūšana, konstruēšana un Rokdarbu dizaina studija, skolotāja Santa Rosne;
 • Papīra un tekstildizaina studija, skolotāja Sandra Dzilna;
 • Šūšana, skolotāja Ilona Valaine-Blekte;
 • Foto studija, skolotāja Viktorija Eksta;
 • Deko darbnīca, skolotāja Astra Ruttasa;
 • Pulciņš “Mazais mākslinieks”, skolotāja Ieva Strauta;
 • Tehniskais modelisms, skolotāja Ārija Zariņa;
 • Animācijas studija, skolotājas Ilze Ruska un Agnese Krastkalne;
 • Lidmodelisms un droni, skolotājs Oskars Raudiņš;
 • Kordas automodelisms, skolotājs Pāvels Šarigins;
 • Trases automodelisms, skolotājs Andris Podosinoviks;
 • Angļu klubs bērniem, skolotāja Ginta Jaseviča;
 • Mūzikas laboratorija, skolotāja Rasa Roze;
 • Datorgrafika, skolotājs Kārlis Bogustovs;
 • Gleznošana, skolotāja Vaira Vanaga;
 • Medicīna, skolotāja Marita Linka;
 • Stikla mākslas laboratorija, skolotāja Jana Kovaļevska.

Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” aicina aplūkot izstādi klātienē un iepazīties ar tik dažādajām un radošajām Annas lietām un lietiņām!

Izstāde atvērta apmeklētājiem no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 15.00-18.30, Annas ielā 2, Rīgā.

Ieeja bez maksas.