No 10. līdz 21. decembrim Tehniskās jaunrades nama (TJN) “Annas 2” mājaslapā darbojās “Annas labdarības dāvanu tirdziņš”, kurā ikviens varēja izvēlēties bērnu radītas un radošo uzņēmumu sarūpētas svētku dāvanas apmaiņā pret ziedojumu specializētu krēslu iegādei Rīgas Dzemdību nama Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā.

Tirdziņu jau otro gadu pēc kārtas organizēja Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”, sadarbojoties ar Dzemdību nama fondu, Ziedot.lv un vairākiem radošajiem uzņēmumiem, kas veltīja savu produkciju labdarības akcijai. Tirdziņa mērķis bija veicināt sabiedrības iesaisti labdarībā, sniedzot iespēju dāvināt apzinātāk.

Akcijas laikā par ziedojumiem tika iegādāti aptuveni 100 dāvanu komplekti un saziedotie līdzekļi sasniedz vairāk nekā 1100 eiro, kas tuvina mērķa sasniegšanai – specializēto krēslu iegādei, lai varētu īstenot nozīmīgu jaundzimušo intensīvās terapijas sastāvdaļu – tā saukto “Ķengura metodi”. Tā ir starptautiski atzīta metode priekšlaikus dzimušu bērniņu aprūpē, veidojot “āda-āda” kontaktu starp mazuli un viņa vecāku. Kailu bērniņu uzliek uz mammas vai tēta atsegtām krūtīm, veidojot “āda-āda” kontaktu, muguru pārklājot ar sedziņu. Bērniņu šādā pozīcijā tur no 20 minūtēm līdz pat 4 stundām katru dienu, tādēļ ir svarīgi, lai krēsli būtu ērti, droši un viegli kopjami. Ir pierādīts, ka mazulim guļot uz vecāka krūtīm nomierinās sirdsdarbība un uzlabojas elpošana. “Ķengura metode” veicina mazulīša adaptēšanos vidē un kļūšanu patstāvīgam, turklāt dod iespēju veidot emocionālo kontaktu vecākiem un mazulim, kurš vēl ir par mazu, lai dotos līdzi uz mājām.

Ziedot šim mērķim joprojām iespējams platformā Ziedot.lv.

Labdarības akcija tapusi sadarbībā ar Dzemdību nama fondu, Rīgas Dzemdību namu, Ziedot.lv, TJN “Annas 2” Atbalsta biedrību, TJN “Annas 2” Filmu studiju, Dizaina apģērbu un aksesuāru zīmolu “ZIB*”, ziedu salonu “Ar putniem”, stikla izstrādājumu darbnīcu”Ledene”, apģērbu un aksesuāru veikalu “M50”, keramikas darbnīcu “Muhamors”, “Radošo darbu galeriju”, brīvā laika apģērbu zīmolu “Cheezies”, “Brain Games”, “Degu Book”, Stikla mākslas darbnīcu “JKGLASS”, zero waste paklāju dizaina uzņēmumu “IR Design”.