ROBEŽŠĶIRTNE – Eva Elizabete Vīksna

Durvis ir robežšķirtne starp iedomām un realitāti. Pie tām mēs nonākam, kad noiets kāds ceļa posms, bet galamērķis vēl nav sasniegts. Durvis ir ne tikai mājas dvēseles vairogs, bet arī visa jaunā un nezināmā drosmīgs sargs. Tās ir kā priekškars pirms jauna piedzīvojuma…
Manis veidotā foto projekta galvenais tēls ir durvis. Šis ir pētniecisks darbs ar mērķi analizēt durvju arhitektoniskās īpatnības un salīdzināt tās savā starpā. Darba procesā jutos kā durvju kolekcionāre. Lai uzskatāmāk būtu pamanāmas līdzības, durvis klasificēju pēc vienojošiem kritērijiem, kā, piemēram, zīmējumiem, stila, kompozīcijas, vides. 

PAR AUTORI: Mani sauc Eva Elizabete Vīksna. Esmu dzimusi 2005. gadā. Es dievinu mākslu, jo tā man ļauj izpausties un pašai sevi labāk iepazīt. Esmu dejotāja, taču mani interesē arī kino un psiholoģija. Fotogrāfēju jau no mazotnes, cik vien sevi atceros – tādā veidā es kolekcionēju sev nozīmīgos mirkļus, kas, apturēti bildē, nekad netiek aizmirsti. Fotogrāfija dod iespēju pievērsties tagadnei un iemūžināt to, kas nekad vairs precīzi tāpat neatkārtosies.