No šī gada 21. aprīļa līdz 17. maijam norisināsies Tehniskās jaunrades nama (TJN) “Annas 2” Atklātais Rīgas skolēnu elektronikas konkurss. Piedalīties aicināti skolēni no 9 gadu vecuma (9 līdz 13 g.v. jaunākajā grupā un 14 līdz 19 g.v. vecākajā grupā).

Jau tradicionāli TJN “Annas 2” rīko atklāto elektronikas konkursu skolēniem, taču šogad organizatori galveno uzsvaru liek uz iespēju izzināt, eksperimentēt un veikt novērojumus arī bez jebkādām priekšzināšanām ar elektroniku saistītos uzdevumos. Konkurss īpaši veidots tā, lai gan tiem, kam jau ir kādas priekšzināšanas elektronikā, gan tiem, kam tādu nav nemaz, būtu pēc iespējas līdzvērtīgas iespējas un izredzes uzvarēt. Piedaloties un eksperimentējot, iespējams atklāt jaunu aizraušanos, iegūt jaunas iespējas un, protams, laimēt vērtīgas balvas!

Kā pieteikties?

Pieteikties konkursam var aizpildot pieteikuma anketu no 29.03. līdz 20.04. plkst. 23.59.

Konkursa norise:

• KONKURSA PIRMĀ KĀRTA

No 14. aprīļa līdz 21. aprīlim dalībnieki (pēc apstiprinājuma ziņas saņemšanas) TJN “Annas 2”, Annas ielā 2, Rīgā saņem konkursa pirmās kārtas eksperimentu komplektu un patstāvīgi eksperimentē, veic novērojumus un izdara secinājumus.

Dalībnieku uzdevums ir aprakstīt iegūtos rezultātus novērojumu un secinājumu žurnālā.

LEJUPIELĀDĒ EKSPERIMENTU APRAKSTUS UN NOVĒROJUMU UN SECINĀJUMU ŽURNĀLU ŠEIT!

Aizpildītu konkursa pirmās kārtas novērojumu un secinājumu žurnāla failu jāiesniedz nosūtot elektroniski līdz 28. aprīļa plkst. 23.59 uz e-pastu: kbrauere3@edu.riga.lv tematā rakstot “Elektronika, 1. kārta”.

• KONKURSA FINĀLS

Visiem konkursa dalībniekiem līdz 2. maijam tiks individuāli nosūtīts viena eksperimenta veikšanas un aprakstīšanas gaitā pieļauto kļūdu un nepilnību apraksts.

Fināla uzdevums ir veikt kļūdu un nepilnību labojumu (visbiežāk – atkārtot eksperimentu, un veikt jaunu tā aprakstu). Ja dalībnieks saskatījis līdzīga rakstura kļūdas arī citos veiktajos un aprakstītajos eksperimentos, tos var pārstrādāt un saņemtajā failā pievienot jaunu aprakstu. Labojumu gadījumā, nosakot sasniegto rezultātu tiks ņemts vērā tikai iesūtīto aprakstu fināla variants. 
Fināla fails visiem dalībniekiem jāiesniedz līdz 8. maija, plkst. 23.59 elektroniski, nosūtot uz e-pastu: kbrauere3@edu.riga.lv, tematā rakstot “Elektronika, fināls”.

Rezultātu izziņošana un apbalvošana norisināsies 2021. gada 17. maijā.

Lūdzam iepazīties arī ar konkursa NOLIKUMU.