Nometne “Annas laboratorija” 2020

No 17. līdz 28.augustam TJN “Annas 2” norisinājās nometne “Annas laboratorija”. Nometnes programmai tika dota tēma “Kosmoss”, un tā tika veidota tā, lai dalībnieki gan apgūtu jaunas prasmes dažādās darbnīcās, gan atpūstos piedzīvojumu ekskursijās un attīstītu savas sociālās prasmes.

Divu nedēļu laikā dalībnieki izmēģināja savus spēkus dažnedažādās darbnīcās – astronomijas, teātra, šūšanas, veselības, sveču, keramikas, gleznošanas, datorgrafikas, deko darbnīcā un citās.

Animācijas studijā tika veidots lielāks projekts – animācijas filmiņas izveide. Sākotnēji tika izveidota filmas ideja un zīmētas skices, pēc tam gan no plastilīna, gan kartona tiks veidoti un zīmēti filmas tēli un fona elementi. Pēc tam filmas autori paši strādāja ar fototehniku, lai īstenotu savu iecerēto ideju. Vairākās skaņu darbnīcās – Beatbox, Ritmu darbnīcā un Akustiskajā studijā tika veidotas dažādas skaņu kompozīcijas, kuras tika izmantotas filmiņu “Kosmoss” un “Glābšanās” ieskaņošanai.

Divu nedēļu laikā dalībnieki izgatavoja unikālus galaktiku T-kreklus, izmantojot balinātāju un tekstila krāsas. Pēc nožūšanas un izskalošanas kreklu galaktikas tika pie planētu un zvaigžņu zīmējumiem un atspiedumiem, liekot lietā gan speciālus sūklīšus, gan no gumijas grieztas klišejas.

Kuģu modelisma darbnīcā daudzi bērni pirmo reizi izmēģināja roku zāģēšanā un strādāšanā ar karstās līmes pistolēm, izgatavojot kuģu modeļus. Tehniskās modelēšanas darbnīcā dalībnieki tika pie pašu darinātiem, košiem lidmodeļiem, savukārt Trases automodelisma nodarbībā tika atmodināts sacensību gars un iemēģināta pulciņa trase ar dažādos dizainos veidotiem automodeļiem.

Otrās nedēļas sākumā bērni iepazinās arī ar datorgrafikas pamatiem, radot savas digitālās kompozīcijas, un no dažādiem materiāliem izgatavoja Ziemassvētku apsveikumu savai ģimenei Deko darbnīcā.

Devāmies arī divās aizraujošās ekskursijās – uz Zanzibāru Ķekavā, kur bērni vairāku stundu garumā piedalījās aktīvās rotaļās un komandu spēlēs, un uz Namdara darbnīcu Garkalnē, kur mūs sagaidīja ļoti atraktīvs stāstījums par koka izmantošanu amatniecībā, darbošanās kopā ar meistariem un aktivitātes svaigā gaisā.

Bērnu zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi” bērnus priecēja noslēpumaini un neparasti eksperimenti un aktivitātes.

Dalībniekus pārsteidza Makaronu darbnīca – izrādījās, ka katrs pats var pagatavot makaronus/pastu savām rokām. Tapa dažādi pastas veidi – lazanjas plāksnes, nūdeles un fetučīnī.

Nometnes noslēguma dienu iesākām ar jogas nodarbību, pēc tam gatavojām katrs savu “slaimu” – staipīgu līmes masu, kam pievienotas dažādas krāsas un dekori. Pēcpusdienā kopīgi gatavojām nometnes atmiņu plakātu, un aktīvi darbojāmies nama pagalmā, noslēdzot dienu ar kopīgu fotografēšanos.

Informāciju sagatavoja nometnes vadītāja I. Strauta