Š.g. 18. maijā Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte jau 4. reizi norisinājās Latvijas atklātā datorikas olimpiāde fināls, kurā piedalījās 82 zēni un meitenes no visas Latvijas. Finālā piedalījās dalībnieki, kas olimpiādes 1. kārtā bija ieguvuši visaugstākos vērtējumus.

Šogad olimpiādes fināla uzdevumi bija sarežģītāki, nekā pagājušajā gadā, jo arī skolēnu zināšanu līmenis ir audzis. Olimpiādē piedalījās dalībnieki trīs vecuma grupās: jaunākajā (3.-4. klase), vidējā (5.-6. klase) un vecākajā (7.-9. klase) grupā.

Jaunākās grupas dalībniekiem bija jāizveido programma, kas apkopo statistiku par spēļu metamā kauliņa punktu skaitu. Vidējās grupas dalībniekiem bija jāizveido programma, kas matemātiskā izteiksmē atpazīst skaitļus un matemātiskās darbības un aprēķina rezultātu. Savukārt vecākās grupas dalībniekiem bija jāizdomā pēc iespējas efektīvāks datu šifrēšanas algoritms un jāizveido 2 programmas, vienu – šifrēšanai, otru – atšifrēšanai.

Kad uzdevumu risināšanai atvēlētās 2 stundas bija aizritējušas, skolēni atjaunoja spēkus ar olimpiādes atbalstītāja Lulu Pica tikko ceptajām picām. Un vēl pēc dažām stundām tika paziņoti olimpiādes uzvarētāji. Trīs rezultatīvākie dalībnieki katrā vecuma grupā saņēma diplomus, naudas balvas un olimpiādes atbalstītāja Draugiem Group dāvanu kartes. Savukārt, paši veiksmīgākie papildu saņēma arī 1000 eiro vērtas dāvanu kartes no Pirmā programmēšanas skola. Tie ir Jēkabs Vidrusks no Tehniskās jaunrades nama “Annas 2”, Kārlis Lielmanis no Pirmā programmēšanas skolas un Artis Vijups no Salaspils 1. vidusskolas.

Artis Vijups, 1. vietas ieguvējs 7. līdz 9. klašu grupā, uzrunājot klātesošos, izstāstīja, ka olimpiādes fināla uzdevums esot bijis ļoti sarežģīts, tomēr ir izdevies to atrisināt. Zēns arī atzinās, ka, risinot uzdevumu, ik pa laikam ir pārliecinājies, ka viņa sīvākais konkurents Ansis Gustavs Andersons vēl nav ticis galā ar šo uzdevumu. Galu galā pat četriem dalībniekiem izdevās atrisināt uzdevumu nevainojami, arī Sandijam Rakstiņam un Nilam Paulam Ozolam.

Šogad olimpiādes organizatorus patīkami pārsteidza divas meitenes, kurām izdevās sasniegt godalgoto trijnieku. 3. līdz 4. klašu grupā 3. vietu izcīnīja Māra Sondore no NMV Rīgas Doma kora skolas. Savukārt, 5. līdz 6. klašu grupā 3. labākais rezultāts piederēja Terēzei Indānei no Pirmā programmēšanas skolas. 7. līdz 9. klašu grupā labākais rezultāts meiteņu konkurencē piederēja Ramonai Poreiterie no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Visas 3 meitenes saņēma īpašas balvas no Tele2 – Shared Service Center.

Visi olimpiādes fināla dalībnieki saņēma pateicības un piemiņas medaļas par dalību olimpiādē.