Šī gada 8. februārī Ventspilī notika Ventspils Jaunrades nama 6. starptautiskais Latvijas un ārvalstu skolēnu atklātais konkurss-praktikums radioelektronikā, kas tika rīkots sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Latvijas elektronikas un elektronikas rūpniecības asociāciju. Konkursa dalībnieki strādāja mazās komandās – pa diviem. No izsniegtām detaļām komandas izgatavoja ierīces pēc konkrētas shēmas. Dalībnieki tika iedalīti divās vecuma grupās, kurām atšķīrās uzdevumu sarežģītība.

Konkursa dienas rītā dalībnieku sagatavojās un iekārtojās darba vietās. Tam sekoja atklāšanas uzruna un dalībniekiem tika izsniegta tehniskā informācija. Konkursa dalībnieki trīsarpus stundas – līdz plkst. 14:00 strādāja, izpildot uzdevumus. Kad šis laiks bija pagājis, konkursa dalībnieki varēja iepazīties ar Ventspils Jaunrades nama iespējām – planetāriju un autotrasi, kā arī ar konkursa atbalstītāju piedāvāto, piemēram, apskatīt AS “HansaMatrix” Ventspils ražotni.

Kamēr dalībnieki atpūtās un izklaidējās, žūrijas komisija vērtēja padarīto. Jau pievakarē vērtējums bija gatavs un varēja sākties apbalvošanas ceremonija. Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” pārstāvju veikums bija tiešām ievērojams, jo izcīnīta 2. vieta jaunākajā grupā un 1. – vecākajā, kas komandu kopvērtējumā deva pirmo vietu un ļāva pārvest mājās krietnu daļu no konkursa atbalstītāju sagādātajām balvām. TJN “Annas 2” pārstāvji Aleksejs Pekarskis un Bruno Grebstelis ieguva pirmo, bet Kristofers Nīmanis un Jēkabs Žagata – 2. vietu.