Š.g. 6. februārī plkst. 18.00 jaunieši vecumā no 15 līdz 21 gadiem aicināti apmeklēt Vizuālā teātra laboratorijas atvērto nodarbību, lai profesionāļu vadībā praktiski izmēģinātu dažādas laikmetīgā teātra un dejas prakses. Nodarbības tēma ir “Vizuālā teātra un laikmetīgās dejas mijiedarbība”, kuras laikā tiks pētīts ikdienas priekšmetu izmantojums teātrī un dejā.

Vizuālā teātra laboratorija ir citāda teātra studija, jo tajā netiek iestudētas lugas. Katra nodarbība ir atsevišķa teātra laboratorija, kurā tiek kopīgi eksperimentēts un pētītas teātra sastāvdaļas: kustība, sava klātbūtne, skatītāja loma, telpas iespējas, multimediju izmantošana, objekti un materiāli. Nodarbības ļauj dalībniekiem paraudzīties gan uz sevi, gan mākslu, gan apkārtējo pasauli no mazliet cita skatu punkta.

Atvērto nodarbību vada režisore Māra Gaņģe un dejas dramaturģe un horeogrāfe Linda Krūmiņa.

Māra Gaņģe ir režisore, kuras interešu lokā ir Latvijā līdz šim maz pazīstamais vizuālais un objektu teātris  — tā centrā ir kustība un ķermeņa valoda, nevis runātais teksts. Māra ir pabeigusi Latvijas Kultūras akadēmijas teātra režijas maģistrantūru, studējusi arī Somijā un Polijā, kā arī papildinājusi zināšanas meistardarbnīcās Eiropā. Jaunā režisore veidojusi darbus gan Dirty Deal teatro, gan Starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” programmai.

Linda Krūmiņa ir laikmetīgās dejas dramaturģe un horeogrāfe, vadījusi arī raidījumu “Melnā kaste” Radio Naba ēterā, analizējot laikmetīgās skatuves mākslas notikumus. Linda veido dažāda veida rakstus – recenzijas, dienasgrāmatas, viedokļus ­—, kuri periodiski tiek publicēti interneta dejas žurnālā http://www.journal.dance.lv/. Linda ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas maģistrantūru, papildinājusi zināšanas un praksi gan teorētiskajās, gan arī praktiskajās meistarklasēs pie vairākiem horeogrāfiem un laikmetīgās dejas māksliniekiem Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījusies dejas un teātra projektos kā horeogrāfe, dramaturģe, dejotāja un producente.

Atvērtā nodarbība ir bez maksas. Iepriekšēja pieredze nav nepieciešama. Nodarbība notiek Tehniskās jaunrades namā “Annas 2”, Annas ielā 2. Ilgums aptuveni 2h.

Lai pieteiktos nodarbībai, rakstīt uz e-pastu: vizuala.teatra.laboratorija@gmail.com vai zvanīt: 26370548