Komandā šobrīd ir pulciņa pieredzējušākie audzēkņi vecumā no 14 – 17 gadiem: Aleksejs Pekarskis, Artūrs Kļaviņš, Bruno Grebstelis, Edgars Vēzis,  Jēkabs Žagata, Kalvis Rautseps, Reinis V. Kobitjevs un Ričards P. Remess. Šī komanda ir mūsu “speciālo uzdevumu vienība”. Jaunieši – pilntiesīgie komandas biedri ne tikai apgūst elektronikas un robotu tehnikas pamatus, bet arī piedalās īpašās komandas nodarbībās, kurās attīstam starptautiskās komunikācijas prasmes, efektīvu sadarbību komandā, līdera prasmes un uzņēmējdarbības pamatus. Lai veicinātu fizisku un psiholoģisku noturību, kas tik ļoti nepieciešama augsta līmeņa startiem jebkuras jomas sacensībās, neaizmirstam arī par sportiskām veselīga dzīvesveida aktivitātēm – tikko atgriezāmis no 2 dienu pārgājiena Vidzemes “džungļos”.

Droši vien vairāki faktori veicināja šīs balvas (Dr. Mae Jemison International Unity Award) saņemšanu – gan tas, ka šovasar paši organizējām 5 valstu komandu priekšsacīkstes Rīgā, gan tas, ka sacensību norises vietā palīdzējām divām Āfrikas valstu komandām pārprogrammēt viņu robotus to efektīvākai darbībai. Iespējams, arī tāpēc, ka palīdzējām atrisināt potenciālu “starptautisku saspīlējumu” starp Zambijas, Afganistānas un ASV komandām vienas spēles strīdīgu rezultātu sakarā – spējām visām pusēm pierādīt, ka alianse Afganistāna, Latvija, Zambija patiešām par dažiem punktiem konkrētajā spēlē ir piekāpusies aliansei, kurā bija arī organizatoru – ASV komanda, lai gan sākotnēji Zambijas komandas argumenti par iespējamo tiesnešu kļūdu visiem šķita ļoti pārliecinoši.

Komandas kopējā stratēģiskā un tehniskā sagatavotība bija augstā līmenī, kas ļāva iekļūt finālistu skaitā. Vispirms rūpīgi tika izpētīti visai komplicētie spēles noteikumi, tad aprakstītas un matemātiski salīdzinātas vairākas izspēļu stratēģijas, un tikai tad apskatīti robota funkcionalitātes un skiču varianti. Gatavā robota veiksmīgai darbināšanai tika ieviestas “formula 1” cienīgas pārbaužu un apkalpes procedūru tabulas. Komanda efektīvākai uzdevumu izpildei ieviesa pienākumu dalījumu starp tās dalībniekiem. Gadījās arī kāda kļūme – vienu spēli zaudējām dēļ slikti piestiprināta vada, kas sadursmes brīdī atvienojās.  Tomēr FIRST Global Grand Challenge kopvērtējumā ierindojām Latviju 25. vietā starp 162 valstu komandām. Lai gan šādā pasākumā piedalījāmies pirmo reizi, pārspējām daudz pieredzējušākas komandas no tādām tehnoloģiski augstu attīstītām valstīm kā Japāna, Koreja, Ķīna, Lielbritānija, Kanāda, Izraēla, Austrālija, Vācija u.c., kā arī pārspējām pagājušā gada čempionus – Somiju.

Šobrīd puiši ir iesaistījušies arī sabiedriskās aktivitātēs (pēc savas iniciatīvas strādā pie atkritumu šķirošanas nepieciešamības izskaidrošanas un sistēmas ieviešanas TJN “Annas 2”) un vēlas dibināt savu skolēnu mācību uzņēmumu. Par šiem un vēl daudziem citiem sasniegumiem komanda no TJN “Annas 2” ir nominēta Latvijas interešu izglītības gada balvai.