Sestdienas rīts Latvijas Universitātes foajē sākās pavisam rosīgi. Telpu piepildīja jaunieši, kas ieradušies, lai parādītu savas programmēšanas prasmes Latvijas 3. atklātajā datorikas olimpiādē. Pēc reģistrācijas visi dalībnieki un viņu skolotāji pulcējās Lielajā aulā, kur svinīgā gaisotnē olimpiādes koordinators un Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” programmēšanas skolotājs Raivis Ieviņš uzrunāja klātesošos un vēlēja veiksmi uzdevumu pildīšanā.
Lai rosinātu skolēnus aizdomāties par saviem paradumiem, lietojot internetu, šī gada uzdevumi bija veltīti tēmai “Drošība internetā”. Septīto, astoto un devīto klašu skolēni mēģināja atšifrēt kodētu tekstu, kas daļai dalībnieku arī izdevās, bet piekto un sesto klašu skolēni veidoja programmu, kas pārbauda paroles drošumu.
Pēc grūtā darba, kas tika ieguldīts uzdevumu risināšanā, dalībnieki tika cienāti ar gardajām LADO atbalstītāja “Pica Lulū” sarūpētajām picām.
Lai uzzinātu šī gada labākos no labākajiem, dalībnieki uz apbalvošanu un noslēguma vārdiem atkal pulcējās Latvijas Universitātes Lielajā aulā.
Vecākajā dalībnieku grupā 3. vietu ieguva Rīgas 41. vidusskolas skolēns Edgars Polis, 2. vietā Pirmās Programmēšanas skolas audzēknis Tots Koķis, bet 1. vietu izcīnīja Iļģuciema vidusskolas skolēns Dzintars Klušs. Vidējā grupā 3. vietu ieguva Pirmās Programmēšanas skolas audzēknis Mikus Felcs, 2. vieta Pampāļu pamatskolas skolēnam Ansim Gustavam Andersonam, un labākais rezultāts vidējā grupā Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” audzēknim Gustavam Ģēģerim. Jaunāko dalībnieku grupā 3. vietu izcīnīja Bērnu un jauniešu centra “Junda” audzēknis Arnolds Kalinks, taču 2. un 1. vietu attiecīgi ieguva Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” audzēkņi Matīss Hauks un Jēkabs Meijers. Ar pilnu rezultātu sarakstu var iepazīties šeit.
Rezultatīvākie saņēma naudas balvas un dāvanas no olimpiādes atbalstītājiem “Draugiem group” un dāvanu kartes nodarbību apmeklējumam “Pirmajā programmēšanas skolā”. Tā pat kā iepriekš, visi finālisti piemiņai saņēma pateicības un medaļas.