Sestdien 21. aprīlī Rīgā, Tehniskās jaunrades namā „Annas 2” norisinājās Atklātais Latvijas skolēnu elektronikas konkurss „Rīga 2018”. Tas pulcēja dalībniekus no visiem Latvijas novadiem, no Rīgas, Ludzas, Vaiņodes, Jelgavas, Jūrmalas, Siguldas. Jaunie inženierzinātņu censoņi sacentās zināšanu testā, piedalījās pieredzes apmaiņu veicinošā darbu izstādē, devās ekskursijā uz RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes laboratorijām un finālā aizstāvēja savu veikumu prezentācijās un atbildot uz četru Tehniskās universitātes žūrijas pārstāvju jautājumiem.
Kas svarīgāks: prasme veiksmīgi „pārdot” savu darbu mēģinot pārliecināt žūriju? Prasme pabeigt darbu laikā un perfekti atstrādāt tā darbību un noformējumu? Vai izpratnes demonstrēšana par visiem savā konstrukcijā norisošajiem procesiem? Iespējams, dalībnieki prezentāciju gaitā nonāca pie visai atšķirīgiem secinājumiem.
Žūrijai patiešām nenācās viegli noskaidrot vai „izgaismoti debesskrāpji” ir labāki par lāzeršautuvi, spēle „atmīnētājs” par „robota roku”, spēle „desas” par slepenā ritma slēdzeni vai radiostacija par sacensību laika skaitīšanas iekārtu.
Jaunākajā grupā par uzvarētāju visās kategorijā tika atzīts Leonards Dimitročenko (TJN „Annas 2”), otro vietu kopvērtējumā un darbu skatē, kā arī trešo vietu zināšanu testā ieguva Teodors Romanovskis (Ludzas BJC), trešo vietu kopvērtējumā un otro vietu zināšanu testā ieguva Reinis Araks (TJN „Annas 2”) un trešo vietu darbu skatē – Eduards Igaunis (TJN „Annas 2”).
Starp 13, 14 un 15 gadus veciem dalībniekiem pirmo vietu visās kategorijās izcīnīja Aleksandrs Pekarskis (TJN „Annas 2”), otro vietu kopvērtējumā ieguva Tomass Paeglis (TJN „Annas 2”), trešo vietu – Patriks Ezeriņš (TJN „Ānnas 2”), otro vietu darbu skatē ieguva Toms Laugalis (TJN „Annas 2”), otro vietu zināšanu testā – Kristofers Barkāns (TJN „Annas 2”), trešo vietu darbu skatē – Rihards Lācis (TJN „Annas 2”), bet trešo vietu zināšanu testā Romans Ļvovs (Rīgas Skolēnu pils).
Vecākajā grupā visās kategorijās uzvarēja Ričards Remess (TJN „Annas 2”), otro vietu kopvērtējumā un zināšanu testā ieguva Bruno Grebstelis (TJN „Annas 2”), otro vietu darbu skatē un trešo vietu kopvērtējumā ieguva Andris Jenerts (Siguldas novada Jaunrades centrs), trešo vietu darbu skatē ieguva Artūrs Kļaviņš (TJN „Annas 2”), savukārt trešo vietu zināšanu testā – Kalvis Rautseps (TJN „Annas 2”).
Sagatavoja: Egmonts Pavlovskis, elektronikas pulciņa pasniedzējs