17. oktobrī jauno sezonu uzsāka konkurss “Superpuika 2018”, kuru jau divdesmit septīto gadu organizē Tehniskās jaunrades nams “Annas 2”. 1. kārtai šogad bija pieteikušies ap 140 dalībnieku no visiem Latvijas reģioniem. Visaktīvākie bija rīdzinieki, daugavpilieši, daudzesieši, kā arī dalībnieki no Staļģenes, Ķemeriem un Valmieras.

Lai iegūtu iespēju piedalīties konkursa 2. kārtā, dalībniekiem bija jāpierāda sevi četros dažādos uzdevumos. Radošajā uzdevumā puišiem bija jāatraisa sava fantāzija un, izmantojot šķēres un līmi, no papīra jāizveido telpiska starpgalaktiskā vēstneša galvassega. Lielu precizitāti, rūpību un uzmanību prasīja praktiskais uzdevums, kurā no putuplasta loksnes pēc dotajiem rasējumiem bija jāizveido laivas modelis, papildinot to ar bortu, mastu un buru. Savukārt reakcijas ātrumu, koncentrēšanās spējas un koordināciju varēja pārbaudīt trases automodelisma disciplīnā, kurā dalībnieki sacentās ātruma rekorda uzstādīšanā. Kā jau katru gadu viens no populārākajiem pārbaudījumiem dalībnieku vidū bija fiziskā trase, kurā puišiem bija iespēja pierādīt ne tikai savu veiklību un drosmi, bet arī loģisko domāšanu āra trasē TJN “Annas 2” pagalmā, kas sastāvēja no četrām daļām – alpīnisma elementu posma,  virvju labirinta, roku spēka pārbaudījuma un šķēršļu sprinta līdz finišam.

Vietu konkursa 2. kārtā izcīnīja 33 puiši ar labākajiem rezultātiem visu uzdevumu kopvērtējumā. Nākošā kārta gaidāma 23. novembrī, kad TJN „Annas 2” pedagogu sagatavotie uzdevumi ļaus noskaidrot desmit vispusīgākos puišus, kas par titulu “Superpuika 2018” sacentīsies finālā jau nākamā gada pavasarī.

Informāciju sagatavoja
I. Strauta, direktora vietniece audzināšanas jomā