Noskaidroti Latvijas 2. atklātās datorikas olimpiādes uzvarētāji


20. maijā, kad lielākā daļa Latvijas skolēnu baudīja vienu no siltākajām šī gada dienām, 85 jaunie programmētāji pierādīja savas zināšanas Latvijas 2. atklātās datorikas olimpiādes finālā, ko organizēja Tehniskās jaunrades nams „Annas 2”. Par iespēju nokļūt finālā, kas norisinājās Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, sacentās 147 otro līdz devīto klašu skolēni no visas Latvijas, neklātienē pildot 1. kārtas uzdevumus.

Finālisti uz olimpiādi bija mērojuši ceļu no Jēkabpils, Daugavpils, Siguldas, Ventspils, Liepājas, Talsiem, Tukuma, Jelgavas, Rīgas un citām tuvām un tālām Latvijas apdzīvotām vietām, lai risinātu programmēšanas uzdevumus, kuru tēma šogad bija ”Mākslīgais intelekts”.  Visām vecuma grupām vismaz viens uzdevums bija saistīts ar “loģiski domājoša” algoritma radīšanu. Piemēram, spēles “NIM” versija pret “gudru” datoru, kurš vienmēr uzvar, vai arī spēle “Akmens, šķēres, papīrīt’s”, kurā dators izdara gājienus, balstoties uz pretinieka līdz šim izdarītajām izvēlēm, kā arī dators, ar kuru var sarunāties.

Kamēr notika iesniegto darbu vērtēšana, dalībnieki nogaršoja picērijas “PizzaTime” ceptās picas un klausījās lekciju “Automatizācija un mākslīgais intelekts”.

Pēc rezultātu apkopošanas tika noskaidrots, ka vecākajā grupā uzdevumu risināšana vislabāk veicās Dzintaram Klušam no Iļģuciema vidusskolas un Ingum Smotrovam no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Vidējā vecuma grupā uzvarētāji bija Matīss Kristiņš no TJN „Annas 2” un Sandijs Rakstiņš no Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas. Savukārt jaunākajā grupā vislabākos rezultātus sasniedza Mikus Felcs no TJN “Annas 2” un Kārlis Lielmanis no Laurenču sākumskolas. Pilnu rezultātu tabulu var atrast olimpiādes interneta vietnē www.lado.lv. Godalgoto vietu ieguvējus ar naudas balvām nodrošināja “Izglītības atbalsta fonds”, pirmajai vietai piešķirot 100 eiro, otrajai vietai – 50 eiro un trešajai – 25 eiro. Rezultatīvākie dalībnieki katrs saņēma arī konfigurējamu ekrānu “Displio” no “Draugiem group”. Visi olimpiādes dalībnieki saņēma pateicības par piedalīšanos un piemiņas medaļas. Arī pedagogu, kas gatavoja dalībniekus olimpiādei, darbs tika atzinīgi novērtēts ar pateicībām.

Šī gada datorikas olimpiādē piedalījās 38 meitenes. Augstāko rezultātu ieguvējām katrā vecuma grupā – Martai Teivānei, Ramonai Poreiterei un Rasmai Sandrai Knipšei – dalīto pakalpojumu centrs „Tele2 Shared Service Center” (Tele2 SSC) pasniedza specbalvas, lai motivētu meitenes turpināt apgūt programmēšanu. Tele2 SSC vēlas iedrošināt un ieinteresēt bērnus un jauniešus nodarboties ar informācijas tehnoloģijām, īpašu uzmanību pievēršot tam, lai nozarē valdītu līdzsvars starp sieviešu un vīriešu pārstāvniecību.

R. Ieviņš,
programmēšanas pulciņa skolotājs

Foto – Ē. Reiss