TJN “ANNAS 2” elektroniķi uzvar starptautiskajā Ventspils Jaunrades nama elektronikas praktikumā

Pasākuma cēliens mūsu komandai sākās iepriekšējā dienā ar ģeogrāfisku aklimatizēšanos citā laika joslā (Latvija uz rietumiem no Sabiles atrodas 1. laika joslā, un tas nekas, ka pulkstenis nav jāpārgriež) un ar pamatskolas kursa pavārmākslā teicamu sniegumu vakariņās un brokastīs. Par laimi īrētajos apartamentos bija viss tam nepieciešamais aprīkojums. Turpinājumā eksperimenti ar lāzeru, smiltīm, elpas kondensātu un ūdeni un karuseļi naksnīgajā pludmalē.

Sacensībās dalībnieki startēja komandās pa divi. Katrai kamandai 3 stundu laikā jāsamontē visai sarežģīta elektroniska ierīce ar divām montāžas platēm. Kaudzīte ar mikroshēmām, divkrāsu gaismas diodēm un vēl pašiem jāaprēķina vajadzīgās rezistoru pretestības. Žēl, ka vienā vecuma grupā no iestādes atļauta tikai viena komanda, citādi, kas zin, visu pjedestālu varētu mēģināt aizņemt ar Annas ielas audzēkņiem.

Tabulā zemāk parādīts pirmo 5. vietu sadalījums. Kopumā bija pārstāvētas 3 valstis ar 42 dalībniekiem – 11 komandas jaunākajā grupā un 10 komandas vecākajā. Īpaši jāatzīmē ne vien uzvarētāju Kristofera Barkāna (14) un Jēkaba Žagatas (13), bet arī Ričarda Remesa (14) un Kristofera Nīmaņa (11) panākumi, kuri bija spiesti sacensties neatbilstoši savai vecuma grupai. Kopumā pasākums bija izdevies, tāpat arī ekskursijas uz VJN planetāriju un Ventspils augstskolas laboratorijām.

vieta

Jaunākā grupa (līdz 16 gadiem)

Vecākā grupa (līdz 20 gadiem)

1.

TJN “ANNAS 2”, 377 punkti
Kristofers Barkāns un Jēkabs Žagata

Jelgavas Spīdolas ģimnāzija

2.

Jūrmalas BJC, 318 punkti

Rīgas Skolēnu pils

3.

Jelgavas 5. Vidusskola, 315 p.

Ventspils Jaunrades nams

4.

Rīgas Skolēnu pils, 299 p.

TJN “ANNAS 2”
Ričards Remess, Kristofers Nīmanis

5.

Klaipedos MSC, 294 p.

“Lielvārdi”

Vēl pie pulciņa pēdējā mēneša sasniegumiem noteikti jāpiemin Kalvja Rautsepa iegūtā 2. vieta “starptautiskajā ekspertu klasē” Rīgas Skolēnu pils elektronisko dekoru konkursā ar interaktīvo darbu “Rūķu lampa”.

E. Pavlovskis
Elektronikas pulciņa skolotājs

TJN “ANNAS 2” komanda no kreisās: Kristofers Barkāns, Ričards Remess, Jēkabs Žagata, Kristofers Nīmanis

Apbalvošana