Gada balvu interešu izglītībā saņem Māris Brakovskis

25. novembrī Mūzikas namā “Daile” tika sumināti Rīgas labākie interešu izglītības pedagogi un audzēkņi. Šogad Gada balvai bija izvirzīts 61 nominants, un kopskaitā balvas saņēma 23 laureāti. Nominācijā “Par sasniegumiem interešu izglītībā” balvu saņēma arī Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” raķešu modelisma pulciņa audzēknis Māris Brakovskis (skolotājs Oskars Raudiņš).

Māris Brakovskis ir viens no tiem audzēkņiem, kas jau daudzus gadus neatlaidīgi darbojas raķešu modelisma pulciņā, kuru apmeklē no 2006. gada. Māris kļuvis par paraugu citiem pulciņa audzēkņiem, demonstrējot, ka ar mērķtiecīgu darbu gūstami augsti sasniegumi. Savas prasmes Māris ar izciliem rezultātiem pierādījis gan vietējās, gan starptautiska mēroga sacensībās, un arī turpmākā profesionālā izglītība Mārim ir saistīta tieši ar avio inženieriju. Lai uzlabotu savus rezultātus, praktiskā ceļā tiek meklēti labākie tehniskie risinājumi, pie kuriem bieži var nonākt vienīgi ekperimentējot un meklējot jaunas, inovatīvas pieejas. Tādēļ Māris regulāri studē pieejamo literatūru par jaunākajiem tehniskajiem risinājumiem pasaulē, ko cenšas pielietot savā praktiskajā darbībā. Pulciņa nodarbību laikā Māris labprāt palīdz citiem kā ar padomu, tā praktisku darbību, lai jaunos audzēkņus motivētu turpināt iesākto.

Mācību gada laikā audzēkņi gatavo savas raķetes, lai vasaras periodā startētu sacensībās, un 2015./2016. gada sacensību sezona Mārim bijusi īpaši veiksmīga. Maija beigās audzēknis izcīnīja divas 1. vietas TJN “Annas 2” rīkotajās atklātajās sacensībās raķešu modelismā “Rīgas pavasaris”. Vasaras sākumā Latvijas čempionātā raķešu-kosmiskā modelisma sportā Māris ieguva 1. un 2. vietu. Tam sekoja divas 2. vietas Pasaules kausā raķešu modelismā, kas norisinājās Vaiņodē. 2016. gada augustā Māris ieguva pasaules čempiona titulu raķešu modelismā sacensībās, kas notika Ukrainā. Viņa pārstāvētā komanda šajās sacensībās ieguva trešo vietu. Nav šaubu, ka Māris ir ambiciozs un mērķtiecīgs, un turpinās pierādīt sevi, sacenšoties ar citiem pasaules līmeņa sportistiem.

Gada balvas piešķir, lai novērtētu interešu izglītībā iesaistīto bērnu un jauniešu sasniegumus, kā arī lai izteiktu atzinību audzēkņiem, kolektīviem un viņu pedagogiem par ieguldījumu interešu izglītībā. Interešu izglītības Gada balvas pasniegšanas pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Linda Smilga, direktora vietniece izglītības jomā