Šonedēļ Rīgas pašvaldības bērni piedalās Valsts policijas profesionālās izglītības un drošības projekta „Roku rokā” AS „Sadales tīkls” organizētā sacensību posmā, kura laikā Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi” speciālistu vadībā dodas interaktīvā ceļojumā uz fizikas un dabaszinātņu pasauli, kā arī apgūst elektrodrošības jautājumus.

Projekta „Roku rokā” AS „Sadales tīkls” organizētais sacensību posms norisinās 22. un 24. novembrī Zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi”, Rīgā, A. Briāna ielā 8.

Interaktīvā ceļojuma laikā bērni tiek aicināti piedalīties fizikas eksperimentos, risināt āķīgus uzdevumus, vērot astronomiskas parādības planetārijā, meklēt izeju labirintā zem Rīgas, palaist raķeti, veidot virpuļviesuli un pat savaldīt zibeni. Kopumā pasākumā piedalās 13 komandas no vairākiem Rīgas mikrorajoniem.

„Lai izprastu Zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi” fizikas, matemātikas un ķīmijas ekspozīcijas uzdevumus, bērniem nākas likt lietā loģisko domāšanu un sasaistīt skolā apgūto ar praktisko pieredzi. Šis ir interesants veids, kā paplašināt redzesloku, mācīties eksaktos priekšmetus ar aizrautību, pārbaudīt sevi un papildināt zināšanas gan dabaszinātņu, gan elektrodrošības jautājumos. AS “Sadales tīkls” šādā veidā sniedz bērniem iespēju iepazīt eksakto zinātņu aizraujošo pusi un cer, ka šis projekts pievērsīs bērnu uzmanību elektrodrošības jautājumiem, kā arī nākotnē mudinās apsvērt enerģētikas speciālista karjeras veidošanu,” norāda AS „Sadales tīkls” izpilddirektors Andis Pinkulis.

Projekta „Roku rokā” mērķis ir sniegt bērniem un jauniešiem informāciju par eksaktajām zinātnēm un elektrodrošību, kā arī iesaistīt jauniešus profesionālās izglītības pasākumos. Projekts „Roku rokā” norisināsies no 2016. gada oktobra līdz 2017. gada aprīlim, un to sadarbībā ar uzņēmumiem un organizācijām rīko Valsts policija.

AS „Sadales tīkls” organizētās mācību ekskursijas Zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi” ir Valsts policijas rīkotā projekta „Roku rokā” piektās sacensību sezonas kārtējais posms, un tajā piedalās vairāk nekā 120 bērni no Rīgas Sociālā dienesta dienas centriem un bērnu namiem.

Egita Kancāne,
AS „Sadales tīkls”
komunikācijas speciāliste
Tālr.: 26430230

egita.kancane@sadalestikls.lv