Turpinās konkurss “Superpuika 2017”

22. novembrī Tehniskās jaunrades namā “Annas 2” norisinājās konkursa “Superpuika 2017” 2. kārta, kurā 32 dalībnieku konkurencē tika noskaidroti 10 veiklākie, prasmīgākie un radošākie puiši, kas sacentīsies par titulu “Superpuika 2017” konkursa finālā nākamā gada pavasarī.

Konkursa 2. kārtā dalībniekiem bija jāpārvar četras dažādas disciplīnas. Galdniecības uzdevums pārbaudīja puišu iemaņas darbā ar koku, kur, vadoties pēc uzdevuma apraksta un rasējuma un izmantojot dažādus instrumentus un koka sagataves, dalībniekiem 50 minūšu laikā bija jāizgatavo koka grozs. Šis uzdevums pārbaudīja gan puišu precizitāti un rūpību, gan izpratni par atsevišķu instrumentu pielietošanu, gan prasmi lietot tos kompleksi, lai sasniegtu izvirzīto mērķi. Fiziskās trases uzdevumā dalībniekiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi trasē ārpus telpām, lai pierādītu savu veiklību, ātrumu un izturību. Tāpat ļoti būtiska bija puišu spēja koncentrēties lielā augstumā, jo 2. kārtas fiziskās trases augstuma disciplīna šogad sasniedza 12 metru augstumu. Dažiem dalībniekiem tas bija īsts izaicinājums, tomēr visi puiši ar to veiksmīgi tika galā. Tā kā arī finālā dalībniekus sagaida fiziskā trase, kur dažādi šķēršļi jāpārvar lielā augstumā, tad jau šajā kārtā bija jāapgūst alpīnisma karabīnes lietošanas prasmes. Radošā uzdevuma ietveros puiši, izmantojot dotos instrumentus, no māla veidoja cilni par tēmu “lielais loms”, kas deva iespēju parādīt oriģinālu pieeju tēmas risinājumā un prasmi veidot plastisku formu dotajā materiālā. Savukārt radiovadāmo auto trases uzdevumā katrs dalībnieks brauca īpaši sagatavotā trasē trīs minūtes, cenšoties izbraukt pēc iespējas vairāk apļu, dodot iespēju novērtēt reakcijas ātrumu un koordināciju.

Vietu konkursa finālā izcīnīja 10 dalībnieki ar labākajiem rezultātiem visu 2. kārtas uzdevumu kopvērtējumā. Finālistu vidū ir puiši no Rīgas, Jūrmalas, Ķekavas, Bauskas, Liepājas, Ogres, Daugavpils, kā arī no Grobiņas un Jelgavas novadiem.

Foto – A. Grants