Republikas čempionāts un Pasaules kausa posms veiksmīgi aizvadīti

Jūnija beigās Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” raķešu modelisma audzēkņi  sava skolotāja Laura Pumpura vadībā devās uz Vaiņodi, kur norisinājās lielākais raķešu modelisma pasākums Latvijā.  Gandrīz nedēļas garumā notika trīs sacensības – Latvijas Republikas jauniešu čempionāts raķešu modelismā, Latvijas Republikas čempionāts raķešu modelismā un Pasaules kausa posms raķešu modelismā.  Sacensības sākās ar jauniešu čempionātu, kurā dalībnieki sacentās 4 dažādās disciplīnās.  TJN „Annas 2” modelisma pulciņu pārstāvēja 2 komandas katra 3 cilvēku sastāvā. Pēc divu dienu spraigas cīņas gan stiprā vējā, gan lietū mūsu modelisti izcīnīja divas 3. un divas 2. vietas, kas TJN „Annas 2” otrajai komandai ļāva pakāpties uz 3. pozīciju kopvērtējumā. Jau otro gadu pēc kārtas 1. vietu izcīnīja Daugavpils komanda, savukārt 2. vietā ierindojās Talsu komanda.

Jauniešu čempionātam sekoja Republikas čempionāts un paralēli tam norisinājās arī Pasaules kausa izcīņas posms. Šajās sacensībās laikapstākļi lutināja vēl mazāk, un dalībniekiem savas raķetes nācās šaut gandrīz vai vētras stipruma vējā, kurš brāzmās saniedza pat 15 m/s. Šajā vējā dalībniekiem nācās ļoti nopūlēties, lai atrastu savus modeļus, un sacensības vienlaikus izvērtās arī par orientēšanās sacensībām. Pēc  nogurdinošām divām dienām tika apkopoti rezultāti, un noskaidrojās, ka mūsu modelistiem ir veicies ļoti labi. Par to liecināja gan Republikas čempionātā iegūtās divas 3., četras 2.  un viena 1. vieta, gan arī Pasaules kausa posmā izcīnītās trīs 3. un trīs 2. vietas.

Sacensību laikā tika noskaidrots, kuri dalībnieki pārstāvēs TJN „Annas 2” un Latviju Pasaules čempionātā raķešu modelisma sportā, kurš norisināsies 2016. gada augustā Ukrainas pilsētā Ļvovā – šogad tie būs Ilmārs Tauriņš un Raivo Lupiks junioru konkurencē un Māris Brakovskis, Oskars Raudiņš un Lauris Pumpurs senioru konkurencē.