foto - Inguna Matheuse

Aizvadītajā nedēļas nogalē – 16. un 17.janvārī Pasaules sniega dienas noskaņās Titurgas ezera trasē norisinājās Rīgas atklāto bērnu un jauniešu skijoringa meistarsacīkšu pirmie divi posmi. Tajos spēkiem mērojās gandrīz 300 dalībnieku, sagādājot ne mazums aizraujošu brīžu daudzajiem skatītājiem, kas aktīvi dzīvoja līdzi sacensībām un ne viens vien apsvēra iespējas izvilkt no šķūnīša savu braucamo vai vismaz sagādāt slēpju pāri, lai nākamajā nedēļā arī pats dotos trasē.

Titurgas ezers priecēja ar svaigu sniega klājumu, kurā izveidotajā trasē braucējiem un slēpotājiem bija jāparāda sava meistarība, apvienojot braukšanas prasmes gan uz sniega, gan ezera gludā tēraudledus. Labāk, protams, veicās tiem, kas prata apvienot spēkus kopīgai ekipāžas sadarbībai.

Sacensībās veiksmīgi piedalījās arī TJN “Annas 2” Velo mini moto pulciņa audzēkņi, no kuriem šoreiz labāk veicās Lāsmai Elzai Vaivodei – viņa ar savu ekipāžas biedru motobraucēju Arvo Matheusu gan braši cīnījas Mazās tautas klases braucienos, izcīnot 4. un 5.vietu, gan Cerību klasē (1. un 3.v.) un sestdien arī Open klases braucienā kopā ar daudz spēcīgākām ekipāžām. Ralfs Ronis sestdien Mazās tautas klases ieskaitē kopā ar motobraucēju Matīsu Bizaini bija piektie, bet svētdien kopā ar ļoti pieredzējušo skijoringa motopilotu Aigaru Andersonu ieņēma otro vietu Cerību klasē, kurā šai dienā uzvarētāja laurus plūca vēl viens pulciņa audzēknis – Krišjānis Justs Ratnieks kopā ar motobraucēju Uldi Vīksni. Ļoti veiksmīga debija sacensību 1. posmā sestdien padevās vienai no jaunākajiem dalībniekiem Diānai Lotei Valdbergai, kura kopā ar skijoringa veterānu Aldi Seržantu izcīnīja 2. vietu Cerību klases braucienā.

Vissiltākā pateicība audzēkņu vecākiem, it īpaši Ilonai Vaivodei par nesavtīgo palīdzību sacensību organizēšanā un norisē!

Tik ilgi gaidītā ziema šogad solās vēl ātri neatkāpties, tāpēc izmantojiet iespēju vai nu pašiem izmēģināt spēkus šajā aizraujošajā sporta veidā vai vismaz pavērot, kā tas veicas citiem! Dalības maksu nav. Informācija (atbilstoši laikapstākļiem) par turpmākajiem posmiem meklējama http://www.draugiem.lv/2014/

 

Ingunas Matheuses un Aļņa Garkāja foto. Vairāk bilžu šeit.

Video no pasākuma skatāms šeit.