Skolēniem iespēja apmeklēt TJN “Annas 2” un piedalīties lietišķajā spēlē “Žurnālists. Spogulis Rīgai”

2015.gada 27.novembrī, no plkst. 9.00 – 19.00 Rīgas Purvciema vidusskola un International Association of Experts in Children Education on High Technologies (IAECEHT) ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu, projekta “Žurnālists. Spogulis Rīgai” ietvaros, vadīs trešo lietišķo spēli Rīgas skolu vecāko klašu skolēniem.

“Mēs neapstājamies uz sasniegtā un turpinām iepazīt pilsētu jau trešajā spēlē. Šoreiz skolēniem būs iespēja iejusties jau labi pazīstamajā situācijā: šī diena tiek veltīta kultūras un izglītības iestādēm”, paziņoja IAECEHT eksperts, viens no idejas autoriem, Mihails Epštiens. Šīs spēles sadarbības partneri ir Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Rīgas Zooloģiskais dārzs, Rīgas Centrālā bibliotēka, Tehniskās jaunrades nams “Annas2”, NVO nams, Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”.

Kā arī iepriekšējās spēlēs, tā arī šoreiz, pasākumos var piedalīties skolēni, kuriem mācības notiek krievu, latviešu un angļu valodā. Skolēni ļoti ātri atrod kopīgo valodu, parādot labu integrācijas piemēru kopīga mērķa sasniegšanai. Bez Rīgas Purvciema vidusskolas, šim projektam pievienojās Rīgas Centra humanitārā vidusskola, Rīgas Otsvalda vidusskola, Puškina licejs un Rīgas 22.vidusskola.

Iepriekšējās spēles tika novadītas labvēlīgā gaisotnē, un dzirdot pozitīvas atsauksmes ne tikai no spēļu dalībniekiem, nolēmām šo spēli turpināt. Svarīgākais šajā spēlē ir mērķis, kuru vidusskolēniem ir jāsasniedz. Mērķis netiek mainīts – iepazīties ar dažādu organizāciju darbu, izprast to grūtības vai sarežģījumus, ar kuriem tie saskaras ikdienā, un nobeigumā uzrakstīt apkopojošu rakstu laikrakstam. Skolēnu uzrakstītos rakstus novērtēs pieredzējušie žurnālisti, bet labākie raksti tiks publicēti portālos Mixnews.lv, Freecity.lv un citos masu medijos.

Bez praktisko iemaņu pilnveidošanas, šī spēle palīdz izvēlēties nākotnes profesiju. “Iespējams, tieši šī diena palīdzēs atklāt ar ko skolēni saistīs savu nākotni”, atzīmēja Rīgas Purvciema vidusskolas direktors Jurijs Kļukins, “Pasākumu koncepcija veiksmīgi aprobēta, un šodien mēs esam gatavi to piedāvāt vēl lielākam Latvijas skolēnu pulkam”.

Informāciju sniedza Rīgas Purvciema vidusskolas direktora vietnieks Dmitrijs Vinogradovs.

Papildinformācija:
Rīgas Purvciema vidusskolas direktora vietnieks
Dmitrijs Vinogradovs
dmitrijs.vinogradovs@riga.lv | +371 29565016