„Drošais ātrritenis” turpina ripot Čiekurkalnā

Jau ceturtais bērnu un jauniešu brīvā laika veloaktivitāšu cikla „Drošais ātrritenis 2015” pasākums 20. jūnijā Čiekurkalna krustcelēs pulcēja ap 60 lielus un mazus dalībniekus gan no tuvākām, gan tālākām apkaimēm, kā arī ne mazumu skatītāju.

Lai ritenis tiešām būtu drošs, apguvām aizsarglīdzekļu (ķiveru) lietošanas praksi, jo tikai pareizi uzlikta ķivere spēs pasargāt braucēja galvu, ja nu gadās nokrist (bet bez kritieniem vēl nav izticis neviens riteņbraucējs), toties pavirši uzlikta ķivere drīzāk rada vēl papildu risku.

Praktiskās drošas braukšanas pamatus palīdzēja apgūt velosacensības dažādās veloklasēs. Dalībnieki uzzināja, ka visdrošāk ir braukt iespējami taisni, nelīkumojot un pirms trajektorijas maiņas pārliecinoties, vai aizmugurē netuvojas kāds ātrāks braucējs.

Tradicionāli kuplu skaitu pulcēja bezpedāļu un bērnu divriteņu klases, bet visvairāk dalībnieku startēja 20” velo klasē, kuru nācās dalīt vairākos braucienos pa vecumgrupām. Lielāko – 26” velo klasē blakus bērniem uz starta stājās arī daži vecāki, un nu bērniem pavērās jauns izaicinājums pamēroties spēkiem ar mammu vai tēti, kas radīja neviltotu interesi gan pašiem dalībniekiem, gan skatītājiem.

Par balvām, kuras saņēma ikviens līdz finišam tikušais dalībnieks, rūpējās Latvijas Mājražotāju biedrība, J.Rozes grāmatnīca un SIA „3VeloPlus”, bet par trases drošību gādāja Policistu velobiedrība. Īpašs paldies Policistu velobiedrības vīriem, kas perfekti noregulēja satiksmi pašaurajā trasē, ļaujot realizēt ieceri startēt pilnā trases platumā, pēc tam pārejot uz divvirzienu satiksmi.

„Drošais ātrritenis” turpinās ripot pirmdienās –  6. un 20. jūlijā Bieriņos un Biķernieku KSB kartingtrasē 13. un 27. jūlijā, kā arī augusta un septembra pirmdienās – sīkāku sarakstu skat. http://www.ritenvasara.lv/ (sekojiet aktualitātēm, trases noslogojuma gadījumā iespējamas izmaiņas).

Šo veloaktivitāšu ciklu organizē TJN „Annas 2” atbalsta biedrība, un, pateicoties RD IKSD atbalstam, tas dod iespēju bērniem un jauniešiem brīvajā laikā nodarboties bez maksas.

Aleksandrs Briedis,

projekta vadītājs, TJN „Annas 2” Velo mini moto pulciņa skolotājs

Lauma Krogzeme,

TJN „Annas 2” Velo mini moto pulciņa skolotāja

Fotogrāfiju autori – Arnis Rugājs, Ilona Vaivode un Raitis Zvirbulis