„Drošais ātrritenis” sāk ripot

Ar velosacensībām Bolderājā savu ripojumu uzsāka bērnu un jauniešu brīvā laika veloaktivitāšu cikls „Drošais ātrritenis 2015”. Tas pulcēja vairāk nekā 60 lielus un mazus dalībniekus gan no Bolderājas un Daugavgrīvas, gan arī citām Rīgas apkaimēm, kā arī ne mazumu skatītāju. Pasākuma dalībnieki uzzināja, ka braucot ar velo, ir derīgi lietot ķiveres, bet saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, bērniem līdz 12 gadu vecumam tas jādara obligāti. Mācījāmies arī, kā tās uzlikt pareizi, lai ķiveres tiešām pildītu savu uzdevumu – pasargāt braucēja galvu.

Braukšanas kultūras pamatus praksē apgūt palīdzēja velosacensības dažādās veloklasēs. Daudziem skatītājiem vēl neredzēts jaunums bija rollings – riteņbraucēja un skrituļslidotāja vai skeitera ekipāžu sacensības. Bet velostafetes sacensības pasākuma noslēgumā pulcēja kuplu dalībnieku loku, vecākus ieskaitot.

Dalībnieki apmierināti devās mājās, sakot paldies rīkotājiem par izdevušos pasākumu un aiznesot mājās diplomus un balvas (dažiem tas bija pirmais diploms mūžā).

„Drošais ātrritenis” turpinās ripot Bieriņos jūnija pirmdienās, Čiekurkalna krustcelēs (netālu no jaunās VID ēkas) 20. jūnijā un Biķernieku KSB kartingtrasē jūlija, augusta un septembra pirmdienās – sīkāku sarakstu skat. http://www.ritenvasara.lv/

Šo veloaktivitāšu ciklu organizē TJN „Annas 2” atbalsta biedrība, un, pateicoties RD IKSD atbalstam, tas dod iespēju bērniem un jauniešiem brīvajā laikā nodarboties bez maksas. Izsakām pateicību arī Rīgas 33. vidusskolai par sadarbību.

Aleksandrs Briedis,

projekta vadītājs, TJN „Annas 2” Velo mini moto pulciņa skolotājs

Lauma Krogzeme,

TJN „Annas 2” Velo mini moto pulciņa skolotāja

Foto: Ilona Vaivode