Gada balva interešu izglītībā

20. novembrī Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” tika pasniegtas Gada balvas interešu izglītībā, un jau 15 gadu pēc kārtas tika sumināti labākie interešu izglītības audzēkņi, kolektīvi un pedagogi. Šogad balvu nominācijā „Par mūža ieguldījumu interešu izglītībā” saņēma Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” raķešu modelisma pulciņa vadītājs Roberts Brīvnieks. Oskars Raudiņš, ilggadējs TJN ‘’Annas 2’’ raķešu modeļu un lidmodeļu pulciņu audzēknis saka: “Pie skolotāja Roberta Brīvnieka esmu iemācījies visus pamatus aviācijā. Skolotājs ne tikai tehniski iemācīja un parādīja lietas, bet arī morāli mūs sagatavoja dzīvei. Iemācījāmies strādāt ar dažādiem materiāliem un tehnikām. Šīs zināšanas ir ļoti svarīgas, tās noder ne tikai pulciņā, bet arī ikdienas dzīvē.”
Māris Brakovskis, ilggadējs TJN ‘’Annas 2’’ raķešu modeļu un lidmodeļu pulciņu audzēknis: “Kad sāku nākt uz pulciņu pirms 8 gadiem, mans pirmais skolotājs bija Roberts Brīvnieks. Tāds viņš manās acīs ir arī tagad. Viņa pavadībā esmu iemācījies visus modelisma pamatus un apguvis kā rīkoties ar darba instrumentiem aparātiem, ar kuriem nekad nemācētu strādāt, ja nebūtu skolotāja. Sākot ar virpu un beidzot ar vīlīti. Šīs zināšanas man jau ir dzīvē palīdzējušas un uzskatu, ka palīdzēs arī nākotnē.” Un tikai likumsakarīga ir Roberta Brīvnieka audzēkņa Māra Brakovska iegūtā balva “Par sasniegumiem interešu izglītībā”.

Balvu “Par sasniegumiem interešu izglītībā” saņēma talantīgā fotomākslinieka un pedagoga Andreja Granta audzēknis Paulis Jakušonoks.  P.Jakušonoks ir jaunietis, kas tikai nesen uzsācis radošo darbību foto mākslas laukā un jau tiek atzīts viņa radošais veikums. Audzēkņa darbu iekļaušana šai katalogā ir foto mākslas pārstāvju viennozīmīgs atzinums un augstākais novērtējums. Šie darbi tiek vērtēti kā profesionāla mākslinieka darbi, kas prezentē Latvijas foto mākslu. Par Pauli Jakušonoku kā jauno un spilgto talantu publiski atzinīgi  atsaucas mākslas zinātniece Irēna Bužinska.

Balvu “Par sasniegumiem interešu izglītībā” saņēma  keramikas un zīmēšanas studijas skolotāja Anda Laukevica. Bijusī audzēkne Inga Kalniņa, itāļu valodas pasniedzēja, Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācija (LIVPA) par savu skolotāju raksta: “Ar skolotāju Andu esmu pazīstama jau vairāk nekā 10 gadu, kad vēl būdama augstskolas studente, nolēmu pievienoties zīmēšanas pulciņam, lai atmodinātu sevī, iespējams, līdz tam brīdim, nerealizēto vēlmi radoši izpausties.
Andai piemīt ļoti taktiska sajūta, iedvesmot savus pulciņa dalībniekus, vienkārši ļaujot viņiem būt brīviem savā radošajā izvēlē un materiālā – papīrā, zīmulī, krāsās. Un viņa, kā blakus solī pavadošais gids, šo kursantu aizved pie lieliska rezultāta, kas nepārprotami ir Andas nopelns, jo viņa spēj  ieraudzīt šo rezultātu jau tad, kad vēl darbs ir tikai procesā!
Pēdējā laikā mūsu ceļi ir atkal krustojušies dažādos sadarbības projektos (mozaīkas darbnīcas), kas vien liecina, ka Andai ir īpaša loma arī manā dzīvē!
Lai mums visiem izdodas noturēt šo īpašo skolotāju savā radošajā redzeslokā tik ilgi, kamēr tas ir iespējams.”