Noslēgusies „Riteņvasaras – 2014” sezona

Ar veiksmīgāko un aktīvāko dalībnieku apbalvošanu 5. novembrī noslēgusies „Riteņvasaras” kārtējā sezona. Šo bērnu un jauniešu tradicionālo velosacensību seriālu rīko TJN „Annas 2”. No aprīļa līdz pat oktobrim katru trešdienu un ceturtdienu pēcpusdienās Uzvaras parka un Bieriņu trasēs pulcējās mazāki un lielāki riteņbraucēji. Viņi sacenšas dažādās veloklasēs, kā arī rollingā (riteņbraucēja un skrituļotāja ekipāžu sacensības Uzvaras parkā) un velostafetē (divu dalībnieku komandu sacensības). Piedalīties sacensībās kopā ar bērniem bija iespējams arī vecākiem, kas, cerams, varētu likt pamatus turpmākām kopīgām sportiskajām aktivitātēm. It īpaši aktīvi ģimeņu komandas piedalījās rollinga sacensībās, izcīnot gandrīz visas godalgotās vietas.

Šogad „Riteņvasaras” sacensības norisinājās 30 posmos Uzvaras parkā un 30 – Bieriņos (kopā – 60), kuros kopā piedalījušies 919 dalībnieki. Lielākā daļa dalībnieku to darījuši atkārtoti un regulāri visas sezonas garumā, pārstāvot 73 skolas un 94 PII ne tikai no Rīgas un tuvākajiem Pierīgas novadiem (Mārupe, Babīte, Ķekava, Salaspils u.c.), bet arī citām vietām Latvijā (Valmiera, Alūksne u.c.). Daži dalībnieki bija mērojuši ceļu pat no Itālijas un Norvēģijas.

Visčaklākais dalībnieks Kārlis Klismets sacensībās startējis 175 reizes (piedaloties dažādās veloklasēs un pat pārspējot savu pērno rekordu). Aktīvākie braucēji, kuri bija startējuši visvairāk reižu (neatkarīgi no izcīnītās vietas), ieguva arī „Riteņvasaras” labvēļa veikala „Veloatlaides.lv” dāvātās balvas, kuru reitings tika veidots, skaitot startus.  „Riteņvasaras” sacensībām tradicionāli finansiālu atbalstu sniedz RD IKSD, bet, pateicoties SIA „Labās Balvas”, radās iespējas apbalvot ne tikai nolikumā paredzētos veloklašu kopvērtējuma laureātus, bet arī atsevišķu vecumgrupu labākos dalībniekus ar glītiem kausiem.

Ar gandarījumu jākonstatē, ka „Riteņvasaras” seriāla rīkošanas principus par labiem un pārņemamiem sāk atzīt arī citviet Latvijā – šogad augustā savu seriālu četros posmos sarīkoja Olaines Sporta centrs, bērnu velotrases sāk veidoties arī citur, kas, pieaugot veloizplatībai, ir ļoti apsveicami un nepieciešams jauno velobraucēju izglītošanai un braukšanas kultūras apguvei.

Teksta autori  – Aleksandrs Briedis un Lauma Krogzeme, foto – Arnis Rugājs un Armands Valdbergs.