Rīga-Eiropas krustcelēs

Sestdien, 25.oktobrī  TJN „Annas2” notiks pasākums no cikla “Rīga-Eiropas krustcelēs, kura ietvaros apmeklētājiem būs iespēja gūt ieskatu Dānijas un Nīderlandes kultūrā un tradīcijās.

Apmeklētājus gaidīsim no plkst.12.00 līdz 17.00.

 PROGRAMMA

Laiks

Aktivitāte

12:00 – 17:00

Radošā darbnīca “ANIMĀCIJAS studija”
Tradicionālās dāņu KŪKAS degustācija
H.K.Andersena PASAKU atskaņojumi
Radošā darbnīca “Nīderlandes TULPES tapšana”

13:00 – 13:30

14:30 – 15:00

Teātra studijas priekšnesums – IMPROVIZĀCIJA par H.K.Andersena pasakas”Skaidrs, ka tā ir patuiesība” tēmu

12:30;

14:30;

16:30

Izdejosim dāņu tautas DEJU

13:40;

15:30;

16:00

Izdziedāsim dāņu DZIESMU

Mēs vedīsim savus  viesus ceļojumā uz vienu no vecākajiem atrakciju parkiem pasaulē – „Tivoli”, kas atrodas Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas pašā sirdī. Mūsu ciemiņi no Dānijas Kultūras institūta aicinās mācīties dāņu dziesmas un apgūt dāņu tautas deju soļus. Apmeklētāji varēs piedalīties multfilmas tapšanā, kā arī nogaršot tradicionālo dāņu kūku. Un kas gan būtu Dānija bez H.K.Andersena pasakām…?

Savukārt, lai sajustu pavasara elpu un ziedu smaržu, katram būs iespēja izlocīt skaistu papīra tulpi, kas nenoliedzami ir viens no Nīderlandes atpazīstamības simboliem. Aicinām ņemt līdzi jau mājās izgatavotas papīra tulpes, kas locītas kādā īpašā tehnikā un individuāli izrotātas atradīs savu vietu kopējā tulpju stendā.

Pasākuma laikā katrs apmeklētājs, kas izgatavos papīra tulpi vai atnesīs jau izgatavotu saņems zīmodziņu par Nīderlandes apmeklējumu; tāpat arī Dānijas apmeklētāji saņems zīmodziņus savās ceļu kartēs, lai 25 . oktobrī līdz plkst.17.00 varētu apzīmogotās ceļu kartes nodot Rīgas Skolēnu pilī un piedalīties izlozē.

Pasākums tiek organizēts ar Rīgas interešu izglītības metodiskā centra atbalstu projekta Rīga 2014 ietvaros.