Izstāde “austrumAnna” līdz 8. martam

   

Līdz 8. martam TJN “Annas 2” Kamīnzālē visiem interesentiem ir skatāma Ķīnas dabai un kultūrai veltītā izstāde “austrumAnna”. Mākslas darbus un izziņas materiālus veidojuši TJN “Annas 2” keramikas, astronomijas, medicīnas, tehniskās modelēšanas, Stikla studijas, zīmēšanas, Radošās darbnīcas, Citas adīšanas, papīra un tekstildizaina nodarbību audzēkņi (vecumā no 6 – 25 gadiem).

“Made in China” brends caurauž mūsu ikdienu, aizēnojot lielākas pasaules tautas patieso bagātību. “austrumAnna” katram skatītājam atklās unikālu, ļoti iespējams, jaunu Ķīnas identitāti. Cik pozitīvi ķīniešu teikās tika uzlūkoti pūķi, kādas izskatījās pirmās tējkannas, kur atradās Zeme ķīniešu Saules sistēmā un cik veidos ārstnieciskiem nolūkiem var izmantot čūskas? Daudz jautājumu – daudz atbilžu.

Darbi radīti, ne vien iespaidojoties no Ķīnas (un mazliet Japānas) estētikas, bet arī risinot dažādus tehnoloģiskus uzdevumus un eksperimentējot. Pētot Senās Ķīnas medicīnas vēsturi, attīstīti dažādi sižeti un tēli keramikā. Piemēram – kautrīga sieviete pie ārsta savas kaites demonstrē uz porcelāna figūriņas modeļa, ārstnieciskiem nolūkiem tiek izmantoti kaltēti skorpioni un jūras zvaigznes, čūsku eļļa, lotosa zieds un tīģera kauli. Būtiskas tēmas izstādē ir arī kosmosa ietekme, ķīniešu horoskops, dzīvā daba un ikdienas tradīcijas.