Norisinājušās Rīgas atklātās lidmodelisma sacensības

    

27. oktobrī Aviācijas centrā “Spilve” norisinājās Rīgas atklātās skolēnu lidmodelisma sacensības H–600 un F-3-K modeļu klasēs. Sacensības organizēja TJN “Annas 2” un tajās piedalījās komandas no Rīgas, Valmieras, Daugavpils, Jūrmalas, Cēsīm, Valmieras, Siguldas un Līvāniem.

Sestdien Spilves lidlaukā entuziastus sagaidīja vēsa un mitra gaisa apņemti saules stari ar vieglām vēja plūsmām. Sacensību pļava bija uzsūkusi purva cienīgu kvantumu ūdens, kuru dienas beigās puikas un meitenes saujām smēla laukā no zābakiem. Kā nekā katrs dalībnieks izpildīja vairākus desmitus iesildīšanās un sacensību metienu, pēc kuriem katram pašam jādodas pakaļ modelim.

Sacensību primārā disciplīna bija H-600 klase, kas ir lidmodelēšanas pamatdisciplīna, no kuras attīstījušies pārējie, tehniski komplicētākie lidmodeļu veidi. Ikviena jaunā modelētāja pirmais darinājums ir no rokas metamais modelis. Sacensības jaunajiem censoņiem kļūst par labāko treniņu un motivatoru tālākai izaugsmei.

TJN “Annas 2” organizētās rudens sacensības lidmodelismā ir ikgadējs notikums un atskaites punkts Rīgas un Latvijas meistaru, skolotāju un audzēkņu sasniegtajam līmenim. Lai gan sacensību priekšplānā ir skolēni, tajās piedalās arī pieaugušie jeb seniori, līdz ar to vienā lidlaukā tiekas dažādas paaudzes, uzturot dzīvu saikni.

    

Sacensību laureāti:

H-600

Jaunākā grupa

1. Vladislavs Jaščenko (RJTC) – 173 punkti

2. Valdemārs Gerke (“Annas 2”) – 165

3. Gļebs Mihailovs (“Jaunība”) – 151.

Vidējā grupa

1. Igors Jaščenko (RJTC) –  418

2. Toms Kokenbergs (Valmiera) – 312

3. Dainis Ignatovičs (“Jaunība”) – 272

Vecākā grupa

1. Vladislavs Saiko (RJTC) – 408 punkti

2. Kristaps Skrastiņš (Valmiera) 401 punkti

3. Jānis Gargurnis (Cēsu BJC) – 376 punkti

Komandu kopvērtējums skolēniem:

1. Rīgas Jauno tehniķu centrs – 1837 punkti

2. Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” – 1323 punkti

3. Daugavpils BJC “Jaunība” – 1171 punkti

F-3-K Juniori

1. Kristaps Skrastiņš (Valmiera) – 1793

2. Vladislavs Saiko (RJTC) – 1394

3. Māris Brakovskis (“Annas 2”) – 931

 

Pilni sacensību rezultāti lejuplādējami šeit: