Skijoringa sezonas kopsavilkums

 

Februāra un marta nedēļu nogalēs uz Titurgas ezera, Baložos, norisinājās Rīgas bērnu un jauniešu atklātās skijoringa meistarsacīkstes astoņos posmos. Sacensības notika gan tradicionālajās klasēs, gan samērā nesen ieviestajā kvadraciklu klasē un šogad jaunradītajā Open klasē, kas jau paspējusi iemantot visai lielu popularitāti. Aktīvi piedalījušies un cīnījušies arī TJN “Annas 2” Velo-minimoto pulciņa audzēkņi.

Cīņas brīžiem bija visai sīvas, un finišā ekipāžas nereti šķira vien centimetros mērāms attālums. Pat sniegputenis (4. posmā) nespēja mazināt sacensību dalībnieku cīņassparu, turklāt dalībnieku skaits pakāpeniski pieauga, sasniedzot 40 ekipāžas posmā.

Savas līderpozīcijas nosargāja Lielās meistarklases līderi Eduards Mihailovs/Viesturs Dāvidsons (Ceriņu iela), bet Lielās tautas klases vērtējumā pārliecinoši uzvarēja cita Ceriņu ielas ekipāža – Aigars Andersons/Valters Stirna (pirmie visos posmos). Toties Mazajā tautas klasē spēki bija tik līdzīgi, ka pirmās vietas likteni par labu Alda Seržanta/Edgara Seržanta ekipāžai izšķīra vien augstāka vieta pēdējā posmā – kopējais punktu skaits viņiem un Arvo Matheusa/Armanda Leitāna (BMK) ekipāžai vienāds.

Arī Mazajā meistarklasē viss izšķīrās pēdējā posmā, kad veiksmīgs izrāviens izdevās TJN Annas 2 Velo minimoto pulciņa ekipāžai Kristaps Baumanis/Ēriks Briedis, ļaujot pakāpties uz 1. vietu.

Otram TJN Annas 2 pārstāvim Tomam Mikam Andersonam ar līdzbraucēju Elīnu Zundi īpaši veiksmīgi bija pēdējie trīs posmi, kad viņi uzvarēja Mazajā meistarklasē, kopvērtējumā ieņemot šajā klasē 4. vietu. Šī ekipāža kopvērtējumā bija ceturtā arī Open klasē, atpaliekot vien no spēcīgajām E.Mihailova, A.Andersona un V.Veinberga ekipāžām. Vēl vienu 4. vietu – Mazajā tautas klasē – izcīnīja TJN Annas 2 ekipāža Kristaps Andersons/Kaspars Vjaters.

Sekmīgi startēja arī TJN Annas 2 Velo minimoto pulciņa dalībnieks Didzis Krogzems, kurš kopā ar pilotu Nauri Vārtukapteini ieņēma 2. vietu Lielajā meistarklasē, bet kopā ar pilotu Rolandu Grecki bija trešais Mazajā tautas klasē. Turklāt Didzis un Ēriks dalīja 3. vietu aktīvāko dalībnieku vērtējumā.

Jāatzīmē arī Velo minimoto pulciņa jaunāko dalībnieku veiksmīgie starti. Patrenējušies braukšanā Igauņu skolas skijoringa čempionātā aiz skrienoša pilotvilcēja, otrklasnieki Ralfs Ronis un Raio Dansbergs braši turējās arī aiz motocikla Titurgas ezera trasē, izcīnot 1. un 2. vietu Cerību klasē.

Laureāti kopvērtējumā:

Lielā meistarklase

1.    Eduards  Mihailovs  – Viesturs Dāvidsons //  Ceriņu iela

2.    Nauris Vārtukapteinis – Didzis Krogzems //

3.    Jānis Leitāns – Gunārs Atvars    BMK // BMK

Mazā meistarklase

1.    Kristaps Baumanis – Ēriks Briedis //  Annas 2 – Titurga

2.    Varis Veinbergs – Diāna Veinberga  //  RTU

3.    Gundars Cīrulis –  Gunārs Atvars //

4.     Toms Miks Andersons – Elīna Zunde //  Annas 2 – Ceriņu iela

Lielā tautas klase

1.    Aigars Andersons – Valters Stirna //  Ceriņu iela

2.    Aivars Tomsons – Vladislavs Hivričs // Buba Motors

3.    Daigars Štendenbergs – Egons Pavārnieks // Buba Motors

Mazā tautas klase

1.    Aldis Seržants  –  Edgars Seržants //

2.    Arvo Matheuss – Armands Leitāns // BMK

3.    Rolands Greckis  – Didzis Krogzems //

4.     Kristaps Andersoms – Kaspars Vjaters // Annas 2/ Ceriņu iela

Kvadraciklu klase

1.    Nataļja Kaugure – Māris Kaugurs // Ķekavas pag.

2.    Olafs Skarulis – Kaspars Vjaters // Buba Motors

3.    Inese Getliņa – Osvalds Azarenko // Titurga

Open  klase

1.    Aigars Andersons – Valters Stirna // Ceriņu iela

2.    Eduards Mihailovs – Viesturs Dāvidsons // Ceriņu iela

3.    Varis Veinbergs – Diāna Veinberga // RTU

4.     Toms Miks Andersons – Elīna Zunde // Annas 2 – Ceriņu iela