Mūsu audzēkņi veiksmīgi startē jauniesu skijoringa mačos

Februāra nedēļu nogalēs uz Titurgas ezera, Baložos, notikuši četri Rīgas bērnu
un jauniešu atklāto skijoringa meistarsacīkšu posmi. Tajos sekmīgi startējuši TJN “Annas 2” velo minimoto pulciņa audzēkņi.

Sacensības norisinājās gan tradicionālajās klasēs, gan nesen ieviestajā kvadraciklu klasē un šogad jaunradītajā Open klasē.

Cīņas brīžiem bija visai sīvas, un finišā ekipāžas nereti šķira vien centimetros mērāms attālums. Pat sniegputenis (4. posmā) nespēja mazināt sacensību dalībnieku cīņassparu, turklāt dalībnieku skaits ar katru posmu pieaug, sasniedzot 40 ekipāžas posmā.

Lielās meistarklases pārliecinošā vadībā izvirzījusies Eduarda Mihailova/Viestura Dāvidsona pieredzējusī ekipāža (Ceriņu iela), bet Mazajā meistarklasē par līderpozīcijām cīnās Vara Veinberga/Diānas Veinbergas (RTU) un Gundara Cīruļa /Gunāra Atvara ekipāžas. Lielajā tautas klasē neapstrīdams līderis ir viens no visrūdītākajiem skijoringa braucējiem Aigars Andersons ar prasmīgo līdzbraucēju Valteru Stirnu (Ceriņu iela). Mazās tautas klases braucējiem ik pa laikam cīnoties ar tehnikas untumiem, vadībā ir Arvo Matheusa/Armanda Leitāna ekipāža (BMK), no kuras daudz neatpaliek Aldis Seržants/Edgars Seržants – te visa cīņa vēl priekšā. Kvadraciklu klasē pārliecinoši pirmā šobrīd ir vienīgā šī čempionāta motobraucēja dāma Nataļja Kaugure (Ķekavas pagasts), kurai uz slēpēm asistē Māris Kaugurs.

Sekmīgi startējuši arī TJN „Annas 2” velo minimoto pulciņa audzēkņi. Kristapa un Reiņa Baumaņu ekipāža šobrīd ieņem 3. vietu Mazās meistarklases kopvērtējumā. Tomam Mikam Andersonam ar līdzbraucēju Elīnu Zundi īpaši veiksmīgs bija 3. posms, kad viņi izcīnīja 2. vietu Lielajā meistarklasē un bija ceturtie Open klasē, atpaliekot vien no spēcīgajām E.Mihailova, A.Andersona un V.Veinberga ekipāžām. Savukārt nenogurdināmie skijoringa līdzbraucēji Kaspars Vjaters un Didzis Krogzems katrā posmā startē vismaz četros braucienos, bieži vien izcīnot arī godalgotas vietas un nopietni pretendējot uz aktīvākā dalībnieka lauriem.

Par godalgotu vietu Lielajā meistarklasē cīnās TJN “Annas 2” velo mini moto pulciņa audzēknis Didzis Krogzems (uz  slēpēm) un ekipāžas pilots Nauris Vārtukapteinis (nr.11).

Kurš uzvarēs? jeb divu paaudžu cīņa. Toms Miks Andersons (nr. 81) ar līdzbraucēju Elīnu Zundi cenšas apsteigt sava tēva Aigara Andersona ekipāžu (līdzbraucējs Valters Stirna).

Šoreiz ekipāžas sastāvā TJN “Annas 2” velo mini moto pulciņa audzēkņi Kristaps Baumanis un Kaspars Vjaters.

Apļus skaita TJN “Annas 2” velo mini moto pulciņa audzēknis Ainārs Blumbergs un pulciņa skolotājs Aleksandrs Briedis.