Indija Annas ielā

Šodien plkst. 15:00 TJN “Annas 2” kamīnzālē atklāj Indijas dabai un kultūrai veltīta izstāde “Indi-Anna”, kurā piedalās audzēkņi no vairākiem nama pulciņiem un darbnīcām. Izstādes idejas autore keramikas darbnīcas vadītāja Anda Laukevica stāsta, ka izstāde radusies ilgstošā sadarbībā ar audzēkņiem un savā ziņā turpina iepriekšējā gada izstādi “Savanna”. Izstādes veidotāji un autori nav tiekušies precīzi attēlot ne Indijas, ne iepriekš Āfrikas zvērus un visu ko citu, bet svarīgi esot bijis ļauties sapņiem un fantāzijai par to, ar ko šī zeme asociējas. Krāšņas, košas krāsas, zeltījumi, piesātinājums, un pretēji tam – žilbinoši balts. Baltais tīģeris, piemēram.

Darbi radušies, ne vien iespaidojoties no Indijas estētikas, bet arī risinot dažādus tehnoloģiskus uzdevumus un eksperimentējot. Pirmo reizi audzēkņi šīs izstādes darbos izmantojuši balto mālu. Gatavojoties izstādei, pētītas gan grāmatas, gan arī Rīgas Zoodārza iemītnieki. Starp tiem izdevies atrast pat Indijas dzeloņcūku un Indijas prusaku. Tomēr izstādē visvairāk būs ziloņu, arī čūsku, mērkaķīšu, govju, tīģeru un citas radības, kā arī baltā māla parafrāze par slaveno Indijas arhitektūras pieminekli Tadžmahalu, un visādi pārsteigumi ne vien no Keramikas, bet arī no citām darbnīcām – Papīra un tekstila dizaina, Citas adīšanas, Tehniskās modelēšanas un Foto.

Izstāde “Indi-Anna” apmeklētājiem atvērta no 9. līdz 16. decembrim darba dienās no plkst. 10 līdz 20, bet sestdienās un svētdienās – no 13 līdz 17.