Titulu “Superpuika 2017″ izcīna rīdzinieks Dmitrijs Maksajs

4. aprīlī AS “Latvijas Gāze” tornī norisinājās konkursa „Superpuika 2017” fināls. Par konkursa uzvarētāju kļuva Dmitrijs Maksajs no Rīgas 10. vidusskolas. Otro vietu izcīnīja Daniels Brugevics no Kapsēdes pamatskolas, bet trešo – Rihards Sunteiks no Bauskas sākumskolas.

Titula ieguvējs Dmitrijs konkursā piedalās jau otro reizi. Pagājušajā gadā palicis septītais, viņš pierādīja gan sev, gan citiem, ka ar neatlaidību, drosmi un mērķtiecību iespējams panākt arī to, kas neizdodas uzreiz. Dmitrijs atzina, ka ļoti gribējis uzvarēt, tāpēc bijis motivēts izmantot doto iespēju piedalīties konkursā arī šogad. Visgrūtākais uzdevums esot bijis fiziskā trase, kas prasījusi lielu izturību un koncentrēšanos. Nākamajiem Superpuikām uzvarētājs novēl būt drosmīgiem un izmantot iespēju piedalīties šajā piedzīvojumā.

Konkursa finālā piedalījās desmit puiši Rīgas, Bauskas, Liepājas, Ķekavas, Ogres, Jūrmalas, Daugavpils, kā arī Grobiņas un Jelgavas novadiem. Konkursa pirmās divas kārtas norisinājās jau 2016. gada nogalē, kad 154 dalībnieku vidū ar vispusīgiem pārbaudījumiem tika noskaidroti desmit veiklākie, prasmīgākie, radošākie un atjautīgākie puiši. Finālā puišus gaidīja četri uzdevumi – radošais, praktiskais, erudīcijas un fiziskās trases uzdevums. Lai iegūtu titulu “Superpuika 2017”, finālistiem bija jāpierāda veiklība un izturība fizisko pārbaužu trasē, kura šogad sasniedza desmit metru augstumu un ietvēra arī spēka un atjautības elementus. Praktiskajā uzdevumā puišiem bija jāuzmeistaro kāpnes, parādot darbarīku lietošanas un loģiskās domāšanas iemaņas, savukārt, radošajā uzdevumā dalībnieki varēja ļauties fantāzijai, radot lidojošu gaisa kuģi. Fiziskajā trasē visātrākais bija Daniels Brugevics, ar zāģi un āmuru vispārliecinošāk darbojās Rihards Sunteiks un Dmitrijs Maksajs, savukārt oriģinālākais no polietilēna putu materiāla veidotais gaisa kuģis piederēja Marisam Zušam no Ķekavas vidusskolas.

Uzdevumu starplaikos skatītājus un dalībniekus ar muzikālu priekšnesumu izklaidēja DJ Monsta, TJN “Annas 2” bītboksa pulciņa skolotājs A. Kantiševs kopā ar saviem audzēkņiem un atraktīvais Ogres duets “Santehniķi”, spēlējot uz īpaša mūzikas instrumenta – trubafona. Ar istabas drona (Tiny Woop) paraugdemonstrējumiem uzstājās TJN “Annas 2” skolotājs, Latvijas čempions F-3-K klasē un kādreizējais konkursa “Superpuika” dalībnieks O. Raudiņš kopā ar lidmodeļu pulciņa audzēkni A. Haritonovu. Šādu dronu no TJN „Annas 2” atbalsta biedrības balvā ieguva arī konkursa uzvarētājs. Viņš saņēma balvas arī no AS Latvijas GāzeBosch, SUP Adventures,  zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi”, SIA “Daiļrade EKSPO”, Lego un žurnāla “Ilustrētā Junioriem”.

TJN “Annas 2” organizētais konkurss „Superpuika” ir ikgadējs pasākums, kas pulcē apķērīgus un azartiskus 11 – 12 gadus vecus puišus no visas Latvijas un šogad norisinājās jau 26. reizi.  Pedagogu veidotie konkursa uzdevumi cauri visām kārtām ir ļoti dažādi, kas nozīmē, ka, lai kļūtu par Superpuiku, jābūt tiešām vispusīgam – radošam, zinošam, fiziski sagatavotam un ar praktiskām iemaņām. Tieši tāpēc šis ir Latvijas mērogā unikāls konkurss, kuru Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” rīko jau kopš 1991. gada.

Finālā piedalījās arī Atis Daniels Balodis no Jūrmalas sākumskolas “Atvase”, Ralfs Parolis no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Kārlis Palsāns no Ogres sākumskolas, Āris Deniens Ozoliņš no Aizupes pamatskolas, Deivids Arājs no J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas un Dmitrijs Jaldovs no Rīgas 40. vidusskolas, kuri ieguva sekojošas vietas:
4.-6. vieta  – Dmitrijs Jaldovs, Ralfs Parolis, Mariss Zušs
7. vieta – Atis Daniels Balodis
8. vieta – Deivids Arājs
9.-10. vieta – Āris Deniens Ozoliņš, Kārlis Palsāns

Vairāk attēlu ŠEIT.

Konkursa fināla ieraksts būs skatāms Re:TV kanālā 2017. gada 6. maijā plkst. 20:00.

Sakām lielu paldies konkursa atbalstītājiem:

Informāciju sagatavoja:
Tehniskās jaunrades nama „Annas 2”
izglītības metodiķe I. Strauta,
tjn.superpuika@gmail.com

Konkurss “Superpuika” internetā:
superpuika.wordpress.com/
www.tjn.lv/superpuika
Facebook: http://www.facebook.com/tjn.annas2
Youtube: https://www.youtube.com/user/Annasiela2

Konkursa “Superpuika 2017″ finālistu kārtas numuru izloze

Ir zināmi konkursa finālistu kārtas numuri – paldies aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim!
Fināls jau 4. aprīlī Latvijas Gāze tornī!

1. Dmitrijs Jaldovs, Rīgas 40. vidusskola
2. Rihards Sunteiks, Bauskas sākumskola
3. Ralfs Parolis, Liepājas Raiņa 6. vidusskola
4. Dmitrijs Maksajs, Rīgas 10. vidusskola
5. Mariss Zušs, Ķekavas vidusskola
6. Kārlis Palsāns, Ogres sākumskola
7. Āris Deniens Ozoliņš, Aizupes pamatskola
8. Atis Daniels Balodis, Jūrmalas sākumskola “Atvase”
9. Deivids Arājs, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija
10. Daniels Brugevics, Kapsēdes pamatskola

Konkursa “Superpuika 2017” 2. kārtas rezultāti

Apsveicam puišus, kuri ir izcīnījuši iespēju piedalīties konkursa ”Superpuika 2017″ finālā pavasarī – finālistu sarakstu skatīt ŠEIT.

Paldies arī visiem tiem dalībniekiem, kuri neiekļuva finālā – pārējos rezultātus var aplūkot ŠEIT.
2005. gadā dzimušos puišus gaidīsim uz konkursu nākošajā gadā!

Konkursa „SUPERPUIKA 2017” 2. kārtas dalībniekiem

2016. gada 22. novembrī plkst. 10:00 norisināsies konkursa „SUPERPUIKA 2017” 2. kārta, kurā Tev būs iespēja pierādīt sevi 4 uzdevumos – fiziskajā trasē, radiovadāmo automodeļu disciplīnā, galdniecības un radošajā uzdevumā – un izcīnīt vietu konkursa finālā.

Kad? 22. novembrī
Kur? Tehniskās jaunrades namā “Annas 2”, Annas ielā 2, Rīgā
Cikos? 9:30-9:50 reģistrēšanās, konkursa norises plānotais laiks 10:00-14:35, pusdienu pārtraukums 12:00-12:45

Uz konkursa 2. kārtu OBLIGĀTI līdzi jābūt:
personu apliecinošam dokumentam (dzimšanas apliecība, pase vai ID karte);
maiņas apģērbam fiziskajai trasei – sporta tērps, sporta apavi, lietus jaka, darba cimdi, siltā jaka, cepure, šalle, maiņas zeķes utt. (fiziskā trase notiks ārā, neskatoties uz laika apstākļiem).

Pauzē piedāvāsim tradicionālas pusdienas un siltu tēju. Ja ir īpašas vēlmes vai vajadzības attiecībā uz ēdienu, tad lūdzam parūpēties par pusdienām pašiem.

Vecākiem, draugiem vai skolotājiem nebūs iespēja sekot līdzi konkursa uzdevumu norisei, tāpēc iesakām plānot dienu tā, lai nav jāgarlaikojas, kamēr dalībnieki sacenšas.

Lūdzu, apstiprini savu dalību, aizpildot šo formu: Superpuika 2017 2. kārta

Konkursa „SUPERPUIKA 2017” 2. kārtas rezultāti tiks publicēti TJN mājas lapā 2016. gada 23. novembrī pēc plkst.16:00.

Lūdzam regulāri ieskatīties superpuika.wordpress.com vai tjn.lv/superpuika, lai nepalaistu garām jaunumus vai izmaiņas saistībā ar konkursu!

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti uz e-pastu tjn.superpuika@gmail.com vai zvani 29277867 (Ēriks), 22441631 (Ieva).

Konkursa “Superpuika 2017” 1. kārtas rezultāti

Apsveicam puišus, kuri ir izcīnījuši iespēju piedalīties konkursa ”Superpuika 2017″ 2. kārtā 22. novembrī – 2. kārtas dalībnieku sarakstu skatīt ŠEIT.

Paldies arī visiem tiem dalībniekiem, kuri šoreiz netika uz 2. kārtu – pārējos rezultātus var aplūkot ŠEIT. 2005. gadā dzimušos puišus gaidīsim uz konkursu nākošajā gadā!

Vai esi jau gatavs? 

Kad? 11. oktobrī
Kur? Tehniskās jaunrades namā “Annas 2”, Annas ielā 2, Rīgā
Cikos? 9:00-9:30 reģistrēšanās, konkursa norises plānotais laiks 10:00-16:30

Sīkāku informāciju meklē e-pastā, ar kuru pieteicies konkursam! Ja e-pasts nav saņemts, pārbaudi mēstuļu/spama mapīti – ja nav arī tur, raksti uz tjn.superpuika@gmail.com.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti uz e-pastu tjn.superpuika@gmail.com vai zvani 29277867 (Ēriks), 22441631 (Ieva).

Vēlam veiksmi konkursā!
“Superpuika 2017” organizatoru komanda
superpuika.wordpress.com
tjn.lv/superpuika
tjn.superpuika@gmail.com

Konkursa 1. kārtu atbalsta žurnāls “Ilustrētā Junioriem”.

Piesakies konkursam “Superpuika 2017”

 

Konkursam “Superpuika 2017” līdz š. g. 30. septembrim var pieteikties 2004. un 2005. gadā dzimuši zēni no visas Latvijas.

Konkursa 1. un 2. kārta notiks 2016. gada rudenī. Konkursa fināls gaidāms 2017. gada pavasarī.

Piesakies konkursam ŠEIT.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT.

Izaicini sevi un kļūsti par Superpuiku!