Persiešu valoda

TJN „ANNAS2” ir teju vai vienīgā vieta Latvijā (un varbūt Baltijā), kur Tu vari to apgūt. Teiksi – kāpēc man tā vajadzīga?
1. Mācoties Tu iegūsi trīs vienā, jo persiešu valodā runā trijās valstīs: Irānā (Senā Persija), Afganistānā un Tadžikistānā.
2. Tu papildināsi savas zināšanas ar vēl vienu – jaunu un pilnīgi atšķirīgu rakstību – ARĀBU alfabētu, kas ir viens no izplatītākajiem alfabētiem pasaulē.
3. Tu apgūsi ciparu rakstību, kurus lieto musulmaņu zemēs. Tas Tev var noderēt ceļojot, lai zinātu, cik kilometri vēl ir līdz vienai vai otrai vietai, vai, cik naudiņas maksā viena vai otra lieta.
4. Persiešu un latviešu valodas zari aug vienā kokā – Indoeiropiešu valodu kokā, tālab ir ļoti interesanti mācoties mēģināt atpazīt vārdus, kuriem ir tā pati izcelsme, kas attiecīgajam latviešu vārdam. Piemēram, do – divi, šeš – seši, šāl – šalle, zamīn – zeme utt.
5.Kaut arī arābu-persiešu alfabēts izskatās piņķerīgs, patiesībā tas tā nav. Un, jau pēc pirmās nodarbības, kad būsim apguvuši pirmos septiņus burtus (alfabētā tikai 32 burti), Tu par to pārliecināsies, pats lasot, rakstot un tulkojot atsevišķus vārdus.

Nodarbības reizi nedēļā – ceturtdienās no plkst. 20 līdz 21.30.

Ieteicamais vecums persiešu valodas apguvei, sākot ar 14 – 15 gadiem. (Bet, ja ir karsta vēlēšanās mācīties šo brīnišķīgo valodu, var būt arī izņēmumi).

Ja ir jautājumi, rakstiet bije@inbox.lv vai zvaniet persiešu valodas

skolotājai Birutai Jēgerei – 20216878

34. telpa
Pirmdienās
Otrdienās
Trešdienās
Ceturtdienās 16.40-20.10
Piektdienās